Курси НБУ $ 36.35 € 39.72
Україна входить у найважчий епідсезон в умовах пандемії COVID-19, – лікар-інфекціоніст

Епідсезон в Україні.

Фото УНІАН.

Україна входить у найважчий епідсезон в умовах пандемії COVID-19, – лікар-інфекціоніст

Лікар закликала громадян дотримуватися всіх необхідних протиепідемічних правил

За словами Ольги Голубовської, офіційні дані про кількість хворих на COVID-19 не відображають справжню ситуацію з поширенням захворювання.

Лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Ольга Голубовська заявила, що Україна входить у найважчий епідсезон в умовах пандемії COVID-19.

Про це вона повідомила на онлайн-брифінгу.

Вона зазначила, що сьогодні спостерігається природне зростання захворюваності на COVID-19, яке було прогнозоване.

«Цей (епідемічний - УНІАН) сезон, в який ми входимо, напевно, буде найважчим з моменту виникнення цієї проблеми», - додала Голубовська.

«Природно, оскільки зростає загальна кількість хворих. Ми з вами прекрасно розуміємо, що дані офіційної статистики в інфекційній патології завжди відстають від реального поширення захворювання, тому що є деякі хворі люди з коронавірусною інфекцією, у яких негативний результат ПЛР. Це відбувається в усьому світі. Через кілька років ми дізнаємося оціночні дані про поширення цієї інфекції», - додала вона.

Україна перебуває в осередку інтенсивної передачі інфекції, всі громадяни мають сприймати себе, як потенційно інфікованих, і відповідним чином поводитися з оточуючими, особливо потрапляючи в місця великого скупчення людей.

 

 

Лікар-інфекціоніст зазначила, що таке зростання хворих на COVID-19 викликає навантаження на систему охорони здоров'я, перш за все за рахунок того, що зростає кількість важких хворих.

«На жаль, персоналу не вистачає, як його не вистачає в усьому світі. Персонал теж хворіє на різні хвороби. Сьогодні в системі охорони здоров'я всім дуже важко. Важко вже давно, але зараз ми входимо в дуже непростий сезон», – зазначила вона.

Голубовська закликала громадян дотримуватися всі необхідних протиепідемічних правил.

«У нас нічого не змінилось з доби Середньовіччя, коли йдеться про протидію такого захворювання, проти якого немає засобів специфічної профілактики і лікування. У нас залишається одне - мінімізувати ризики зараження шляхом роз'єднання можливих осередків інфекції», - додала лікар-інфекціоніст.

За її словами, оскільки Україна перебуває в осередку інтенсивної передачі інфекції, всі громадяни мають сприймати себе, як потенційно інфікованих, і відповідним чином поводитися з оточуючими, особливо потрапляючи в місця великого скупчення людей.

 

Джерело: УНІАН
Telegram Channel