Минулого року у Ковелі провели 15 операцій з трансплантації органів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Минулого року у Ковелі провели 15 операцій з трансплантації органів

Фото зі сторінки Ковельського МТМО у Facebook.

Минулого року у Ковелі провели 15 операцій з трансплантації органів

Загалом за рік пересаджено 1 серце та 14 нирок

Завдяки впровадженню у Ковельському МТМО пілотного проекту з трансплантації шанс на повноцінне життя у 2020 році отримали 15 людей. Саме стільки операцій було проведено торік у Центрі ендоурології та трансплантації у Ковелі. 12 донорських органів пацієнти отримали від рідних. Ще 3 – посмертних. Загалом за рік пересаджено 1 серце та 14 нирок, інформує Ковельське МТМО.

Першу трансплантацію серця в Україні за останні 15 років провели саме у Ковельській лікарні наприкінці грудня 2019 року. Друга така операція відбулася на початку лютого 2020 року.

Нагадаємо, що першу трансплантацію серця в Україні за останні 15 років провели саме у Ковельській лікарні наприкінці грудня 2019 року. Друга така операція відбулася на початку лютого 2020 року. «Нове» серце отримав 59-річний чоловік, який пережив два інфаркти. Трансплантацію провели місцеві медики спільно з бригадою кардіологів Київського інституту серця.

Ковельське МТМО – одне з небагатьох в Україні, яке має обладнання для діагностики стану пацієнтів після трансплантації. Лабораторія сертифікована міжнародною компанією BioSystems, що підтверджує стовідсоткову надійність та гарантує якість досліджень. Тож пацієнти, які отримали донорські органи у лікарні в Ковелі, мають змогу у подальшому проходити обстеження та лікування на місці.