Коронавірус, інфаркт, інсульт і кілька операцій: ковельські лікарі врятували чоловіка (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.27 € 32.60
Коронавірус, інфаркт, інсульт і кілька операцій: ковельські лікарі врятували чоловіка (Фото)

Пану Миколі міцного здоров’я!

Фото Ковельське МТМО.

Коронавірус, інфаркт, інсульт і кілька операцій: ковельські лікарі врятували чоловіка (Фото)

Ковельські лікарі розповісти унікальну історію чоловіка, в одужанні якого у певний момент засумнівались навіть вони. Але неабияка сила волі, велике бажання жити та величезна підтримки рідних – зробили свою справу

Миколі Мусь із селища Голоби на Ковельшині – 62. Нині він вправно чистить подвір’я свого господарства від снігу. Важко повірити у те, що цей усміхнений чоловік переніс інфаркт та інсульт, йому зробили кілька операцій на серці, він перехворів коронавірусом, а потім переніс ще й операцію з видалення жовчного міхура! І усе це впродовж двох місяців.

Миколу Володимировича «швидка» привезла у лікарню Ковельського МТМО з інфарктом. З’ясувалося, що перший інфаркт у нього стався ще 8 років тому. Проведена коронарографія засвідчила, що шансів на життя без операції – немає. Порятунок свого серця пацієнт довірив досвідченому лікарю, завідувачу кардіохірургічного центру Ковельського МТМО, провідному кардіохірургу Володимиру Танському. 

Операція була досить складною і тривала з 9-ї ранку до 20-ї вечора Бригада лікарів у складі В.Г. Танського, А.Б Гуски та А.П. Бондарчука успішно провела аортокоронарне шунтування та пластику двох клапанів.

Звісно, без професіоналізму, таланту та надмірних зусиль лікарів врятувати життя чоловіку було б неможливо.

Пацієнт потроху одужував. І, здавалося б, найважчий період уже позаду. Та за кілька днів у чоловіка раптово підвищилась температура. Діагностика на комп’ютерному томографі не на жарт збентежила кардіохірургів: коронавірусна інфекція COVID-19, яка спричинила інсульт.

 Вісім діб чоловік боровся за життя, перебуваючи на штучній вентиляції легень у «ковідній реанімації». Спостерігаючи за станом пацієнта, лікарі подумки готувалися до найгіршого.

 Про те, що надії на одужання мало, знали й рідні. Але пан Микола думав інакше. Його організм, а головне – врятоване серце, впоралися.

Однак попереду чоловіка чекало чергове випробування: коронавірусна інфекція дала ускладнення. У хворого розвинувся гострий деструктивний калькульозний холецистит, який привів до подальшої інтоксикації і потребував термінового оперативного втручання. Оперувати такого пацієнта було досить ризиковано. Його серце могло не витримати. Та лікарі хірургічного відділення під керівництвом С.М. Мазурка використали черговий шанс на порятунок життя чоловіка, провівши лапароскопічну холецистектомію з дренуванням черевної порожнини.

Операцію з видалення жовчного міхура зробили через невеликі проколи. Післяопераційні рани, незважаючи на виражений запальний процес, загоїлись первинним натягом.

Долею Миколи Муся перейнялися усі: від адміністрації закладу до молодшого медичного персоналу! Усі щиро сподівалися на його одужання і робили все можливе для порятунку життя.

Під керівництвом генерального директора Валентина Вітра, який щодня особисто цікавився станом здоров’я хворого, усі підрозділи спрацювали злагоджено і професійно. І хоча пацієнта ще чекає довготривала реабілітація, нині його життю уже нічого не загрожує. Він повернувся до родини і продовжує вести активний спосіб життя.

Микола Володимирович та його дружина Галина Юхимівна висловили безмежну вдячність генеральному директору Ковельського МТМО Валентину Вітру, медичному директору Людмилі Івахнюк, кардіохірургу Володимиру Танському та кардіологу Ользі Танській, лікарю-хірургу Сергію Мазурку та персоналу лікарні за врятоване життя, чудове ставлення та догляд, комфортні умови перебування, підтримку та допомогу. Волни ж у свою чергу побажали пану Миколі міцного здоров’я та щасливого і активного довголіття.

Читати такожДе на Волині найбільше хворіють на грип

 

 

Пану Миколі міцного здоров’я!
Пану Миколі міцного здоров’я!

 

 

 

 

 

Джерело: Ковельське МТМО.