На Волинь із теплих країв вже повернулися граки та шпаки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
На Волинь із теплих країв вже повернулися граки та шпаки

Орнітологи ведуть спостереження за птахами.

Фото з фейсбук сторінки НПП «Прип’ять–Стохід».

На Волинь із теплих країв вже повернулися граки та шпаки

Весняне пробудження природи все відчутніше

Науковці спільно з працівниками Любешівськогоприродоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку «Прип’ять – Стохід» ведуть спостереження за орнітофауною. Перші птахи весни – граки та шпаки –  вже повернулися із теплих країв. Тож розпочинається активна робота весняних наукових досліджень. Про це повідомляє сайт Національного природного парку «Прип’ять – Стохід».

Тож розпочинається активна робота весняних наукових досліджень.

Наша довідка:

Граки поширені в Європі та частині Азії. Свої гнізда ці птахи влаштовують на вершинах дерев у парках, садах і на узліссях. У північних районах грак - перелітний птах. Ці пернаті першими повертаються на місця гніздування.  Відбувається це в період інтенсивного танення снігу. Граки гніздятьсяться колоніями. На пошуки їжі вони вилітають великими групами. У деяких районах люди регулюють чисельність цих птахів.

Читайтк також: Жертву досі не встановили: судять чотирьох поляків, які вбили, спекли та з’їли людину

Шпак звичайний гніздиться на всій території, окрім північних областей Європи, а також східної, центральної і південно-східної Азії. Птахи, які заселяють північну частину ареалу, є перелітними і зимують в тепліших регіонах – Північній Африці, Південній Азії та на Півдні Європи.