У Луцьку задихнувся пацієнт інфекційної лікарні (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У Луцьку задихнувся пацієнт інфекційної лікарні (Відео)

Аби забезпечувати киснем пацієнтів із COVID-19, у Волинській обласній інфекційній лікарні є два кисневі резервуари.

Фото із сайту volynnews.com.

У Луцьку задихнувся пацієнт інфекційної лікарні (Відео)

Учора вранці стало відомо, що у Волинській обласній інфекційній лікарні майже повністю закінчились запаси кисню. Важких хворих перевезли до інших медзакладів

Тим часом деякі ЗМІ повідомили, що один із пацієнтів транспортування з інфекційної лікарні в госпіталь у Боголюбах не переніс. Родичі цього пацієнта це підтвердили, повідомляє телеканал «Аверс».

Аби забезпечувати киснем пацієнтів із COVID-19, у Волинській обласній інфекційній лікарні є два кисневі резервуари. Але запаси кисню в медзакладі почали закінчуватися ще з понеділка, 29 березня. Усе тому, що постачальник – Львівський хімічний завод, із яким медзаклад уклав договір про постачання кисню – не поповнив балони вчасно, повідомила головна лікарка закладу Галина Морочковська, передає ІА «Волинські новини».

У Волинській облдержадміністрації запевняють: ситуація під контролем, а факт смертельного випадку заперечують.

«З 28 числа «Львівкисень» не забезпечив нас киснем, ось ця ємність не була заповнена через те, що в них виникли поломки, – пояснила вона. – Ми з ними зв’язувались, просили, щоб забезпечили киснем, вони обіцяли зробити це за можливості».

Оскільки кисень закінчувався, в медзакладі ухвалили рішення найважчих хворих перевезти до інших шпиталів області, де проблеми із постачанням кисню немає.

Так, до ковідного госпіталю Волинської обласної клінічної лікарні, що у Боголюбах, перевезли 9 хворих, ще одного доправили у тимчасовий госпіталь, розташований в одному із корпусів пологового будинку.«У понеділок ми перевели в боголюбський шпиталь шестеро пацієнтів і в міський шпиталь одного. Двох пацієнтів, які були найважчі, ми все-таки ще залишили, бо тримали на тому кисні, який в нас є, і сподівалися, що отримаємо його своєчасно, тому що нам обіцяли, що балони доставлять. Але їх не привезли», – розповіла медична директорка Волинської обласної інфекційної лікарні Любов Серба.

Тож і цих найважчих пацієнтів довелося перевозити. Одного із хворих, якого доправляли першим, перевезли успішно, а інший помер.

«Транспортували його до шпиталю в Боголюбах. На жаль, там виникло ускладнення. Я не можу повідомити деталей, бо не володію всією інформацією, – каже Любов Серба. – Хворий насправді був дуже важкий. Були залучені всі фахівці, щоб продумати деталі, як можемо транспортувати такого важкого хворого. Ми мали мало надії, але до останнього вірили, що його врятуємо».

Про те, що один із пацієнтів помер після транспортування, повідомив і його родич.

«Його до лікарні не довезли. Закінчився кисень дорогою. І вже під самою лікарнею моєму родичу стало погано, чи то зупинка серця була, чи що, його реанімували, – розповів двоюрідний брат дружини померлого Віталій. – Його назад повернули до реанімації уже там, в Боголюбах. І він після тієї реанімації впав у кому. В комі пробув до 10-ї ранку і помер».

На якому етапі транспортування стан чоловіка погіршився – невідомо. У коронавірусному госпіталі, що в Боголюбах, цей інцидент коментувати відмовилися.

У Волинській облдержадміністрації запевняють: ситуація під контролем, а факт смертельного випадку заперечують.

«Нема в нас проблем. На сьогодні всі хворі, які потребують стаціонарного кисню, його мають, – запевняє заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа. – Ми здатні наразі забезпечити всім кисень. А те, що хтось помер під час перевезення, – неправда, такого не було. Усіх хворих, які потребували стаціонарного кисню, ще у вівторок розвезли по інших лікарнях. Форс-мажор стався не тому, що ми недопрацювали, а через поломку на Львівському хімічному заводі».

Нині усі сили кинуто на те, аби налагодити постачання кисню усілякими методами. Мовляв, не лише чекають, допоки на Львівському хімзаводі налагодять ситуацію, а вже домовляються з іншими постачальниками.

Читайте також: У Боголюбах зайняті майже 90% ковідних місць

Тим часом у Волинській обласній інфекційній лікарні лікується 135 пацієнтів, з них 51 людина – на кисневих концентраторах. Усього на Волині є 606 ліжок із централізованою подачею кисню та 844 із кисневими концентраторами, зокрема концентраторів на два виходи – 457.