Президент Латвії взявся захищати рідну мову від засилля російської - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Президент Латвії взявся захищати рідну мову від засилля російської

Оце так!

Фото pravda.com.ua

Президент Латвії взявся захищати рідну мову від засилля російської

Ще б в Україні так робили...

У понеділок президент Латвії Егіл Левітс направив лист уряду, в якому висловив свою думку щодо зміцнення латиської мови як єдиної державної.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Delfi.

Користуючись тим, що уряд буде розглядати основні напрями державної мовної політики в 2021-2027 роках, президент наголосив на важливості закріпленого в Конституції значення державної мови і необхідність враховувати це в документах планування, законодавстві та на практиці.

Він закликав уже найближчим часом усунути дискримінацію на ринку праці, коли роботодавці необгрунтовано вимагають від працівників знань російської мови.

Також Левітс вказав на окремі напрями реалізації державної мовної політики. Він закликав уже найближчим часом усунути дискримінацію на ринку праці, коли роботодавці необгрунтовано вимагають від працівників знань російської мови.

Левітс зазначив, що чекає конкретних кроків і дій, щоб викорінити подібні необгрунтовані вимоги, що ускладнюють життя і кар'єру багатьох людей в Латвії, а також не сприяють формуванню згуртованого суспільства на основі латиської мови як єдиної державної.

В рамках державної мовної політики президент закликав розробити диференційовану політику щодо англійської мови, сприяючи її широкому освоєнню, але в той же час запобігаючи її деструктивному впливу на латиську мову.

Крім того, на думку Левітса, необхідно забезпечити можливість вивчати в латвійських школах як другу іноземну одну з офіційних мов ЄС.

Читайте також: РНБО відмовилася розслідувати, як компанія Зеленського продала телеканалу «СТС» серіал «Папік».