Курси НБУ $ 40.44 € 43.53
Весняна посівна на Волині: як заморозки і підтоплення вже вплинули на врожай і ціну

Всього в області планують посіяти орієнтовно 41 тисячу гектарів соняшника, 38 тисяч гектарів сої, майже 10 тисяч гектарів цукрових буряків.

Фото Суспільного.

Весняна посівна на Волині: як заморозки і підтоплення вже вплинули на врожай і ціну

Чи вдалося фермерам посіяти ранні зернові та інші культури, як це вплине на вартість майбутнього урожаю?

Холодна погода із заморозками навесні стримувала ріст озимих та плодово-ягідних культур.

 Про це розповіла  Суспільному Волині завідувачка сектору агрометеопрогнозів Людмила Галюк.

Фермер Руслан Хомич посівну розпочав місяць тому. Обробляє 350 гектарів землі. З них, каже, 100 гектарів нині – підтоплені.

 

«Ячмінне поле, 80-тигектарне сіяли два тижні. Дощі не давали. І ми його не досіяли до кінця, тому що величезні заплави там залишились. Ми змушені будемо за них платити земельний податок, орендну плату, ми маємо сплачувати податок з доходів і військовий збір. Нас ніхто від цього не звільняє», – розповів фермер.

Через несприятливі погодні умови у квітні йому вдалося посіяти не всі культури, які планував. У селі Доросині посіяв ячмінь, овес і цукрові буряки, з них фермер і планує отримати дохід. Чоловік сподівається на гарний врожай озимих.

Як розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, весна нині відстає на тиждень у порівняні з попереднім роком. За прогнозами АПК, завдяки достатній кількості вологи, посіви добре зійшли.

Усі озимі почуваються дуже добре. Навіть, ті морози, які були минулого тижня, не завдали такої шкоди, що могло бути небезпечно, особливо для буряків. Буряки вже зійшли, вони чекають тепла», – розповів Юрій Горбенко.

Свій прогноз на урожай 2021 озвучили й агрометеорологи. За словами  Людмили Галюк, ситуацію рятує тепла зима. Це дасть можливість збільшити врожайність зернових. Натомість суха погода, яка трималася у деяких районах, затримала проростання насіння та появу сходів.

За даними АПК, у квітні на Волині почали сіяти яру пшеницю, ячмінь, овес та цукрові буряки. Всього в області планують посіяти орієнтовно 41 тисячу гектарів соняшника, 38 тисяч гектарів сої, майже 10 тисяч гектарів цукрових буряків.

А економіст Андрій Ткачук каже, що нинішня ситуація на полях області на ціни майбутнього врожаю суттво не вплине. «Це дозволить не перестрибнути критичну межу здорожчання хліба і продуктів на 10-15 відсотків. Це у порівнянні з іншими країнами – не критично», – каже т.в.о. начальника обласного управління економічного розвитку та торгівлі Андрій Ткачук.

Також економіст розповів про причини здорожчання олії упродовж останнього тижня. З його слів на ситуацію вплинув торішній неврожай та пандемія.

Читати також: На Гнідавському цукровому заводі починають виробляти цукор із тростини

Фермер Руслан Хомич каже: цього року посівна йому обійдеться дорожче, ніж минулого, наскільки саме, ще не підраховував. «Ціни вже ростуть. Вже на форвардні контракти ціна більша, ніж попереднього року на ріпак і все інше. Є попередня інформація, що не буде падати ціна на зернові культури – зерно, вівса, ячменю, жита», – розповідає фермер.

За даними АПК, у квітні на Волині почали сіяти яру пшеницю, ячмінь, овес та цукрові буряки. Всього в області планують посіяти орієнтовно 41 тисячу гектарів соняшника, 38 тисяч гектарів сої, майже 10 тисяч гектарів цукрових буряків.

 

 

Джерело: Суспільне. Волинь.
Telegram Channel