Волиняни можуть безплатно обстежити свої родимки: де і коли - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Волиняни можуть безплатно обстежити свої родимки: де і коли

Меланома - це злоякісні утворення на шкірі. За новоутвореннями, зміною їх розміру або ж кольору - треба уважно стежити та вчасно звертатися до лікарів.

Фото Суспільне. Волинь.

Волиняни можуть безплатно обстежити свої родимки: де і коли

Дерматоскопічне обстеження дуже просте та безболісне

До 28 травня у шкірно-венерологічному центрі обласної інфекційної лікарні безплатно і без спеціальних направлень волиняни мають можливість обстежили родимки та новоутворення на шкірі.

Про це розповіла Суспільному медична директорка шкірно-венерологічного центру Леся Карпюк.

Огляд організували у рамках Всесвітнього дня меланоми, який щорічно проводять у травні.

Меланома - це злоякісні утворення на шкірі. За новоутвореннями, зміною їх розміру або ж кольору - треба уважно стежити та вчасно звертатися до лікарів, — каже Лариса Карпяк. Тим паче, що дерматоскопічне обстеження дуже просте та безболісне.

Меланома – злоякісна пухлина, на яку припадає 80% смертей. Після виявлення меланоми, дерматологи скеровують пацієнтів у Онкологічний центр. Завідувач онкоцентру Юрій Малімон розповів, що торік вперше діагностували 54 випадки меланоми. Кожен десятий пацієнт помер.

Серед людей, якій прийшли на огляд — лучанка Катерина Радванська. Жінка має багато родимок на тілі. Розповіла: прийшла до шкірно-венерологічного центру на дерматоскопічний огляд вперше.

Під час огляду у жінки змін не виявили. Обов'язкова порада від лікаря користуватися фотозахисними засобами в літній період.

Лікарка Лесю Карпюк каже: меланома – злоякісна пухлина, на яку припадає 80% смертей. Після виявлення меланоми, дерматологи скеровують пацієнтів у Онкологічний центр. Завідувач онкоцентру Юрій Малімон розповів, що торік вперше діагностували 54 випадки меланоми. Кожен десятий пацієнт помер.

У перший день огляду, за безплатними консультаціями до медиків шкірно-венерологічного центру звернулося 60 людей. Впродовж першого дня огляду дерматологи не виявили жодного підозрілого новоутворення.

Читати також: 160 страв: в Україні презентували оновлене шкільне меню, яке буде в усіх навчальних закладах (Фото)

Джерело: Суспільне. Волинь.