
Переможець конкурсу отримає 100 тисяч гривень.
На звання Найгарніше українське село претендують 13 сіл з Рівненщини
Загалом участь у конкурсі беруть 203 населені пункти з 24-х областей
На звання «Найгарніше українське село» претендують 13 населених пунктів Рівненщини. Цей конкурс організували вперше, у рамках проєкту Made in Ukraine, — повідомила його засновниця Юлія Савостіна. 25 вересня розпочався перший етап – відкрите голосування, передає Суспільне.
В конкурсі «Найгарніше українське село» беруть участь 203 населені пункти з 24-х областей. Від Рівненщини у ньому змагається 13 сіл:
Варковичі Дубенського району;
Мильча Дубенського району;
Сновидовичі Сарненського району;
Кунин Рівненського району;
Борове Вараського району;
Козин Дубенського району;
Морочне Вараського району;
Новомалин Рівненського району;
Річиця Вараського району;
Смига Дубенського району;
Стрільськ Сарненського району;
Пугач Сарненського району;
Карпилівка Рівненського району
Але головний критерій відбору учасників – це наявність так званого туристичного магніту, природного чи рукотворного, а також інфраструктура.
«Для участі в конкурсі представники населених пунктів мали надіслати фото, звичайно. Але головний критерій відбору учасників – це наявність так званого туристичного магніту, природного чи рукотворного, а також інфраструктура, скажімо, садиба, де можна було б поселитися, поїсти. Крім того, беремо до уваги наявність у селі народних умільців, майстрів. Саме ці моменти учасники мали прописати в заявці», – пояснила ініціаторка конкурсу, засновниця проєкту Made in Ukraine Юлія Савостіна.
Конкурс «Найгарніше українське село» організували вперше. З його допомогою хочуть розвинути сільський туризм.
«Мета – відкрити для туристів гарні локації поза межами головних доріг, прокласти нові туристичні маршрути. Коли оголошували конкурс, очікували не більше ста учасників, а їх виявилося 203. Навіть і не думали, щоб буде така активна реакція на першому етапі – відкритому голосуванні», – зазначила Юлія Савостіна.
Відкрите голосування розпочалося 25 вересня й триватиме місяць. Після цього оберуть 30 учасників, які набрали найбільше голосів. З ними з 1 по 15 листопада працюватиме журі. Тоді, окрім вже обумовлених параметрів, звертатимуть увагу й на збереження культурної спадщини. Зі слів ініціаторки конкурсу, йдеться не стільки про пам'ятки архітектури, як про автентичні сільські хатки та збережений селянами побут.
Переможця обиратимуть з розрахунку 50/50: враховуватимуть бали, отримані при голосуванні, й бали, які виставить журі. Переможець конкурсу отримає 100 тисяч гривень.
«Цю суму надає проєкт Made in Ukraine, який діє вже 9 років і розвиває українське підприємництво та популяризує все українське. І з наших прибуткових проєктів ми можемо організовувати й фінансувати неприбуткові», – зауважила Юлія Савостіна.
Переможця організатори оголосять 16 листопада. Планують особисто поїхати та вручити грант на розвиток туристичної інфраструктури села.
Читайте також: Волинське село Чесний Хрест повернуло собі назву лише після референдуму (Фото)
