Лікарка назвала п'ять небезпечних ліків, які є в кожного вдома - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Лікарка назвала п'ять небезпечних ліків, які є в кожного вдома

Безконтрольно приймати ліки – небезпечно.

Фото Главком.

Лікарка назвала п'ять небезпечних ліків, які є в кожного вдома

Звичні нам ібупрофен та аспірин можуть бути не ліками, а отрутою

Перше місце антирейтингу популярних, але небезпечних ліків, які є у майже кожній домашній аптечці, зайняли засоби від печії. Також у список увійшли таблетки від тиску, аспірин.

Всього медиками були названі п’ять небезпечних категорій препаратів. Зокрема, засоби від печії – антациди. Їх використання порушує всмоктування вітаміну D і кальцію організмом – послаблює кістки, підвищує ймовірність остеопорозу, знижує імунітет.

Майже в кожній аптечці можна знайти знеболюючі препарати, а популярний у цій групі ліків ібупрофен «сильно б’є по слизовій шлунка».

Популярний ібупрофен «сильно б’є по слизовій шлунка.

«Всі нестероїдні протизапальні препарати володіють негативним ефектом: наслідки їх частого вжитку можуть бути дуже серйозними, аж до шлунково-кишкових кровотеч. Звичний анальгін теж приховує в собі небезпеку, він пригнічує імунну систему», – попередила лікарка Ірина Скороходова.

Потрібно бути вкрай обережними, використовуючи ліки проти тиску – їх приймання без консультації з лікарем підвищує ризик інсульту. Але особливо небезпечним при проблемах з тиском є самовільне, без приписів лікаря, використання аспірину.

«При неконтрольованій гіпертензії аспірин дуже небезпечний: він у вісім разів збільшує ймовірність геморагічних інсультів», – застерігають медпрацівники.

Не рекомендують приймати без лікарських вказівок і аптечні вітаміни, це загрожує розвитком алергічних реакцій, інтоксикації організму. Джерелом вітамінів повинна бути їжа, підкреслюють медики.

Читайте також: Від коронавірусу в один день померло подружжя: щеплення не робили, місяць боролися за життя

Джерело: Главком