Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
Чи закриють шахту №10 «Нововолинську», у яку вклали більше мільярда гривень

Добудувати чи закрити?

Фото spfu.gov.ua.

Чи закриють шахту №10 «Нововолинську», у яку вклали більше мільярда гривень

Народний депутат Ігор Гузь вкотре у гострій формі поставив питання Міністру енергетики Герману Глущенку щодо долі недобудованої шахти №10 «Нововолинської»

Відбулося це на Дні запитань до уряду. Волинський парламентар нагадав нещодавно призначеному урядовцю про те, що в Україні не вистачає власного вугілля, що спричиняє багато всіляких криз. А від міністерських чиновників не можна дочекатися чіткої відповіді, що вони мають намір робити з шахтою №10 – єдиною в Україні, яка мала би будуватися, - завершити її чи закрити. Зробив закид і про візит прем’єра Шмигаля на Волинь, який чомусь так і не потрапив у Нововолинськ. Задля енергетичної безпеки, з точки зору національних інтересів цю копальню, яка має 30 млн тонн (!) покладів кам’яного вугілля, необхідно було б добудувати. Тим більше, що туди, за скромними підрахунками, вкладено 1.5 млрд гривень.

Туди, за скромними підрахунками, вкладено 1.5 млрд гривень.

Герман Глущенко абсолютно погодився з народним депутатам, заявивши, що Україна, справді, платить високу ціну за імпортоване вугілля. Зараз його вартість сягнула 300 (!) доларів за тонну. Уявляєте? Особливо дорого, якщо воно доставляється морським шляхом. І висловив думку, що варто максимально подивитися, чи є можливість швидкого збільшення власного видобутку. І якщо це так, і реально вкласти гроші, щоб отримати власне вугілля, - це є для міністерства ключовим пріоритетом.

Очевидно, що це лише на словах. Бо насправді все робиться для того, аби згорнути видобуток чорного золота в державі. І це прекрасно видно на прикладі нововолинських шахт.

Окрім цього, відома позиція України, яка на нещодавньому кліматичному саміті COP26 у Глазго підтримала рішення не використовувати вугілля. Нагадаємо, там говорилося про те, що більше 40 країн встигнуть повністю мінімізувати застосування вугілля до 2040-го року. Але домовилися поступово відмовитися від викопного вугілля.

А як у нас? «Десята» шахта будується більше 32 років. Природні запаси палива дозволяють мати роботу з видобутку 900 – 1000 тонн на добу 1500 гірникам. За цей час можна було б не лише зміцнити економіку регіону, а й залишити трудовий ресурс на Волині. Люди б розбудовували інфраструктуру, працювали б не за кордоном, а в своїй країні.

Читайте також: Нагородили волинянина, який будував шахти.

Реклама Google


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel