США планують встановлювати на українські літаки західні ракети «повітря-повітря»
У разі успіху таким чином вдасться розв'язати питання додаткової вогневої потужності та протиповітряної оборони
Збройні сили США вивчають можливість інтеграції передових західних ракет класу «повітря-повітря» в українські винищувачі радянських часів.
Про це повідомляє Politico із посиланням на двох чиновників Міноборони США та ще одного співрозмовника, залученого до обговорення, інформує Суспільне.
За словами двох посадовців, фахівці вивчають чи можна встановлювати передові ракети класу «повітря-повітря» середньої дальності AIM-120, призначені для винищувачів F-16, на українські літаки МіГ.
У разі успіху таким чином вдасться розв'язати питання додаткової вогневої потужності та протиповітряної оборони України.
За даними видання, процес інтеграції має труднощі, оскільки ракета не тільки повинна бути фізично встановлена на літаку, вона також повинна «взаємодіяти» з радаром літака.
За даними видання, процес інтеграції має труднощі, оскільки ракета не тільки повинна бути фізично встановлена на літаку, вона також повинна «взаємодіяти» з радаром літака.
Тому власне проблемою є те, як поєднати американські ракети з винищувачами радянського зразка, з їхньою системою.
Якщо робота буде успішною, це буде перший випадок, коли США нададуть українським літакам можливість стріляти ракетами «повітря-повітря», деякі з яких уже є на озброєнні України, але використовують їх у системах ППО.
Що відомо про ймовірність передачі Україні західних винищувачів
8 лютого під час візиту президента України Володимир Зеленського до Британії, прем'єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні. Згодом речник британського прем'єра уточнив, що уряд ухвалюватиме рішення про винищувачі для України обережно та обдумано, і не надсилатиме літаки, якщо існує ризик для безпеки Британії.
У лютому видання Financial Times із посиланням на джерела повідомило, що Сполучені Штати можуть передати Україні сучасні винищувачі F-16 або дати дозвіл на їхній реекспорт.
Читайте також: «Навідником рашистських ракет на Харків виявився багаторазовий рекордсмен України!»
У США прибули перші українські пілоти для оцінки здатності опанувати F-16