Перші змагання хакерів у Луцьку
Днями в Луцькому НТУ відбувся «День кібербезпеки: відкриті дискусійні панелі, кіберхакатон». Участь в заході взяли студенти, науковці, представники бізнесу та влади, серед яких заступниця голови ОДА Вікторія Левчук
«З початку війни ми зіткнулися з викликами, що стосуються кібербезпеки нашої країни та достойно їх долаємо. Це стало можливим завдяки партнерству. Саме тому у спільній співпраці між владою, наукою, молоддю, правоохоронцями, громадами, бізнесом, міжнародними партнерами ми проводимо перший хатакон з кібербезпеки у Луцьку, який стане щорічним. Ця ідея виникла спільно з науковцями під час проведення форуму Digital Volyn –цифрові громади, – зазначила Вікторія Левчук. – На Волині 54 громади, які працюють над цифровізацією. Водночас перед ними постав виклик кіберзахисту та кібергігієни, тому такий захід важливий для побудови правильної системи кіберзахисту громадам та взаємодії між собою», інформує Волинська ОВА.
Це інноваційний захід, який надає можливість командам змагатися в галузі кібербезпеки
Учасники заходу обмінялися досвідом у сфері кіберзахисту в рамках двох дискусійних панелей: «Як подолати пробіл в навичках кібербезпеки, щоб скористатися можливостями цифрового перетворення?» та «Кіберстійкість як основа безперервності бізнесу. Реалії кіберзахисту, впровадження базових інструментів кібербезпеки сьогодні».
Також у рамках зустрічі відбувся хакатон у форматі CTF. Це інноваційний захід, який надає можливість командам змагатися в галузі кібербезпеки та показати свої знання та навички у різних аспектах цифрової безпеки, включаючи вразливості програмного забезпечення та захист мережі від кібератак. CTF – це скорочення від «Capture (кепчю) theFlag» (захоплення прапорця).
У кіберхакатоні брали участь 3 команди: «Анонімус на мінімалках», «Tobitornottobit» та «Незламні нулі». Учасники отримали доступ до середовища, яке їм необхідно зламати. Опісля вони мали шукати приховані повідомлення та вирішувати різні криптографічні завдання, щоб знайти «прапорці», які розміщені на правильно виконаних завданнях. Перемогла команда з найбільшою кількістю «прапорців» – «Анонімус на мінімалках».
«Дуже важлива взаємодія на усіх рівнях та обмін досвідом. Варто відзначити, що велику роль у кібербезпеці мають науковці та молодь, які взяли активну участь у захисті кіберпростору держави. Тому нам дуже важливо залучати молодь до розвитку цифрових проєктів», – додала заступниця голови ОДА.
Захід організований Волинською обласною військовою адміністрацією за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Луцького національного технічного університету в рамках проєкту «Офіс впровадження цифрових рішень «Digital Volyn», Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.