Курси НБУ $ 42.27 € 43.32
Українці на тлі війни зловживають заспокійливими — МОЗ

З ліками потрібно бути обережним.

Фармацевт розкладає по ящиках ліки в одній з аптек в Запоріжжі, в середу, 1 грудня 2010 р. У останнім часом навколо питання про рецептурному відпуску лікарських засобів виник ажіотаж через поширення деякими ЗМІ інформації щодо посилення контролю за відпуском рецептурних ліків з боку регуляторних органів . Так, минулого тижня пройшли заходи, присвячені перспективам прийняття цього проекту, зокрема, з’явилися припущення, що можливою датою вступу в силу змін до наказу МОЗ України стане 1 грудня поточного року. Директор Департаменту регуляторної політики МОЗ України пояснив, що вступ змін до наказу МОЗ України № 360 1 грудня поточного року неможливо, адже цілком зрозуміло, що проблеми, пов’язані з рецептурним відпуском ліків не можуть бути вирішені протягом 1-2 місяців шляхом швидкого прийняття відповідного документа . Зараз цей проект знаходиться на доопрацюванні. Очікується, що ця робота буде завершена до кінця I кварталу 2011 року. Фото Олександра Прилепи / УНІАН

Фото з відкритих джерел.

Українці на тлі війни зловживають заспокійливими — МОЗ

Міністр охорони здоров’я Ляшко закликав перед прийняттям препаратів консультуватися з сімейним лікарем і у першу чергу — з психологом

В Україні з початку війни зросла кількість продажів препаратів, що впливають на психічне здоров'я, зокрема заспокійливих та снодійних.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив міністр охорони здоровя України Віктор Ляшко, передає Суспільне.

«Ми бачимо зростання кількості продажів препаратів, які стосуються проблем з психічним здоров'ям. Люди часто купляють заспокійливі, снодійні. І це зростає з початку війни. Ми бачимо місяць до місяця зростання продажів цих препаратів, і тут ми також звертаємось до всіх людей з тим, щоб не спішити купувати ці препарати», — зазначив він.

Ляшко зокрема закликав перед прийняттям препаратів консультуватися з сімейним лікарем і у першу чергу — з психологом.

«Є ряд методик, які дозволять покращити своє психічне здоров'я без застосування медикаментозного лікування», — додав міністр.

Антидепресанти, нейролептики, релаксанти та деякі заспокійливі належать до рецептурних препаратів. 

Антидепресанти, нейролептики, релаксанти та деякі заспокійливі належать до рецептурних препаратів. Раніше голова МОЗ Ляшко пояснив, що з 1 квітня кількість рецептурних лікарських засобів не змінюється, а для українських пацієнтів з’являється додатковий сервіс — електронний рецепт.

Читайте також: «Чоловік відсудив у Горохівської лікарні 100 тисяч гривень за смерть батька»

Реклама Google

Telegram Channel