Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
А ви були у Волинському Версалі, який відвідував Оноре де Бальзак?

«Палац був збудований на високому березі річки Горинь і чудово вписався у волинський ландшафт».

Фотоколаж із сайту – zahid.espreso.tv.

А ви були у Волинському Версалі, який відвідував Оноре де Бальзак?

В архітектурі Вишнівецького палацу (на фото) поєднані стилі пізнього бароко й класицизму

Вишніве́цький пала́ц – архітектурна пам'ятка 18 століття загальнодержавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Колишня резиденція останнього представника князівського роду Вишневецьких — Михайла-Сервація, а після його смерті 1744 — шляхтичів Мнішеків. 

Знаменитий французький романіст і драматург Оноре де Бальзак, який відвідав Вишнівець у 1848 році, назвав палац і парк «малим Версалем».

Яка краса! Фото із сайту ternopilske.com.
Яка краса! Фото із сайту ternopilske.com.

 Наприкінці XIX — початку XX століття маєток Вишнівець придбав предводитель дворянства Волинської губернії Павло Демидов, який розпочав реконструкцію палацу під керівництвом київського архітектора Владислава Городецького.

Під час Першої світової війни палац було пошкоджено. Відбудований у 1920-х[2] роках архітектором Владиславом Городецьким. Навесні 1944-го під час бойових дій зазнав значних руйнувань. У 1950-х Вишнівецький палац відремонтовано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновлено.

У 2005 році палац відвідав Віктор Ющенко (тогочасний президент України), і тоді ж розпочалось відновлення палацу. 

У 2018 році дружина Президента України Марина Порошенко разом із Послом США в Україні пані Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацово-паркового комплексу – пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Резиденція князівського роду Вишневецьких увійшла у серію Файного подкасту про замки Волині.

Як повідомляє «Еспресо.Захід», аудіомандрівку історико-культурною пам’яткою провела Любов Шиян. Вона – історикиня, наукова співробітниця національного заповідника «Замки Тернопілля», кандидатка історичних наук.

«Палац був збудований на високому березі річки Горинь і чудово вписався у волинський ландшафт. Коли я почала займатися пам‘яткою, то вияснила до себе багато цікавого», –  розповідає пані Любов.

Тут можна послухати подкаст, щоб почути усі несподівані факти про палац.

Зокрема у випуску розповідають про ідею та будівництво Вишнівецького палацу; рід Вишневецьких, що пережив українську еліту на століття; що вміщує величезна площа палацу; цікаві підходи до планування паркового комплексу; що про Вишнівецький палац казав Оноре де Бальзак; щире захоплення резиденцією у щоденниках Володимира Горленка; легенду про привид Білого Лицаря, що блукає палацом опівночі.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також:

= «Нововолинська краєзнавиця показала вінчальні рушники, вишиті майже століття тому»;

= «На Волині під загрозою опинилася пам’ятка архітектури ХVІІІ століття»;

= «У волинянки в один день зацвіло... 25 кактусів! (Оновлено)».

Реклама Google

Telegram Channel