Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Блекаут у Луцьку: чи готове місто до незручностей в умовах війни

Фото: Луцька міська рада.

Блекаут у Луцьку: чи готове місто до незручностей в умовах війни

Сьогодні, 25 жовтня, у Луцькій міській раді відбулося командно-штабне навчання на тему: «Про готовність органів управління, сил та засобів спеціалізованих служб цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури до дій в умовах блекауту»

Мета заходу – відпрацювати спільні дії на випадок аварійної ситуації з тривалим відключенням електроенергії та припиненням надання послуг тепло- та водопостачання.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

 

 Участь у навчанні взяли старости старостинських округів Луцької міської територіальної громади, керівники Луцького районного управління ГУ ДСНС у Волинській області, представники департаментів економіки, ЖКГ, освіти, управлінь охорони здоров’я, капітального будівництва, відділів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, транспорту, АТ «Волиньгаз», комунальних підприємств «Луцьктепло», «Луцькводоканал», «Луцьке електротехнічне підприємство – Луцьксвітло», «Парки та сквери м. Луцька», «Луцькспецкомунтранс», ЖКП.

 

 Перед початком навчання відбулася нарада під головування Луцького міського голови Ігоря Поліщук, під час якої керівники екстрених служб електро-, тепло-, газо-, водопостачання доповіли про готовність до роботи в умовах можливого блекауту. Присутні також заслухали інформацію про функціонування в умовах повного знеструмлення пунктів незламності, пунктів обігріву, закладів охорони здоров’я, громадського транспорту, забезпечення мобільним зв’язком, підтримання безпеки дорожнього руху та правопорядку у громаді.

 

 Практична частина навчань проходила на підприємствах тепло- та водопостачання та пунктах незламності. Зокрема, на об’єктах КП «Луцькводоканал» за повної відсутності струму відпрацювали подачу води від генераторів та наповнення цистерн. На КП «Луцьктепло» перевірили подачу теплоносія від джерела резервного живлення. Після цього оглянули мобільні пункти незламності, укриття, розгорнуті на території підрозділів ДСНС, а також пункти незламності, створені у комунальних закладах громади.

 

 Підбиваючи підсумки командно-штабного навчання, міський голова Ігор Поліщук зазначив: «Ми змогли переконатися, як під час блекауту працюють на дизель-генераторах наші водозабори та свердловина, що забезпечує накачування води у велику тару.

 

 Також побачили роботу великої потужної котельні від дизель-генератора. Переконалися в тому, що в пунктах незламності, які знаходяться в школах, працює все необхідне – і пічки-буржуйки, і дизель-генератори. Оглянули намети незламності (їх буде чотири), які ДСНС розгортатиме у різних частинах міста у випадку блекауту».

Водночас міський голова наголосив на необхідності ще раз провести внутрішні навчання на відповідних підприємствах, з метою додатково пропрацювати алгоритми дій у разі надзвичайної ситуації. «Якщо надзвичайна ситуація стається вдень, то алгоритм дій один, тому що переважна більшість людей знаходяться на своїх місцях. Якщо надзвичайна ситуація стається вночі, то алгоритм інший, тому що значна частина працівників знаходиться вдома, – зазначив Ігор Поліщук. – Крім того, окремо наголошую на питанні забезпечення пальним. Оскільки всі генератори на підприємствах, лікувальних установах, пунктах обігріву і пунктах незламності потребують щоденної заправки, питання доставки і заправки є дуже важливим», – підкреслив міський голова.

Читайте також: Луцька міська рада спростувала інформацію про завищені ціни на гаджети для ЗСУ.

Реклама Google

Telegram Channel