Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
На Волині компанія колишніх копів незаконно стежила за людьми

У випадку доведення вини фігурантам загрожує ув’язнення.

Фото ілюстративне / facebook.

На Волині компанія колишніх копів незаконно стежила за людьми

На Волині теща замовила прослуховування зятя, бо запідозрила його у зраді, а роботодавець забажав стежити за своїми працівниками

Такі послуги надавали колишній керівник Камінь-Каширського відділу поліції разом з ексколегами. За версією ДБР, колишні правоохоронці використовували незаконні засоби стеження за людьми. Тепер кримінальну справу щодо них розглядає Ковельський міськрайонний суд.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», пише Ковель media.

«Організував цю злочинну групу колишній працівник правоохоронного органу, який заснував детективне агентство. До складу цієї групи він залучив двох колишніх правоохоронців та одного діючого – начальника сектору одного з районних відділів поліції. Діяли вони на Волині з травня до вересня 2022 року», – прокоментувала речниця теруправління ДБР у Львові Тетяна Муравель

На сайті судової влади оприлюднено список обвинувачених. Там фігурує колишній керівник Камінь-Каширського райвідділу поліції Валентин Чих. Свого часу він керував полісменами і в Луцькому районі. Також обвинуваченими є Олександр Півень, Олександр Кривош та Артем Новосад.

Компанія колишніх копів незаконно та самовільно встановлювала на машини GPS-трекери, засоби прослуховуавання, а правоохоронець, який мав доступ до закритих баз даних, отримував інформацію звідти. Мовляв, формували досьє, які потім продавали клієнтам. Замовляли такі послуги місцеві жителі.

Наприклад, теща замовила стеження за зятем, якого підозрювала у зраді. Керівник громадської організації просив простежити за водіями, чи вони довозять майно до точки призначення, зібрати про них інформацію. Також зверталися з проханням розшукати боржників. Оплата за такі послуги була різною залежно від того, яку інформацію потрібно було зібрати. Наприклад, 100 доларів могла коштувати конфіденційна інформація, отримана з баз даних правоохоронних органів, а проведення спостереження з використанням технічних засобів стеження могло коштувати і близько однієї тисячі доларів.

Один із фігурантів детективної історії відбувся адмінкою. Мовляв, він був на чергуванні й не знав, що під його паролем хтось витягнув інформацію.

Чотирьом іншим колишнім копам світить кримінал.

Організатора та учасників обвинувачують за різними статтями, зокрема в несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом, незаконному збиранні конфіденційної інформації про особу. Ця справа вже розглядається в суді, який ухвалить вирок стосовно цієї групи.

У випадку доведення вини фігурантам загрожує ув’язнення. Справу розглядає у відкритому судовому засіданні суддя Ковельського міськрайонного суду Олексій Шишилін. Наступне судове засідання призначене на 7 березня о 10:00.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Реклама Google

Telegram Channel