Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Скільки українців вірять в астрологію та екстрасенсів

А ви дослухаєтесь до гадалок?

Фото Главком.

Скільки українців вірять в астрологію та екстрасенсів

Найменше у віщунство вірять жителі західних областей України

В астрологію, екстрасенсорні здібності та тарологію вірять від 15% до 35% українців. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводили на початку року, пише Главком.

«35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію. Щонайменше в одне з цього переліку вірять 43% українців», – роблять висновок соціологи.

  • Віра в астрологію поширена серед усіх категорій населення. Більше в астрологію вірять жінки (49% серед усіх опитаних), ніж чоловіки (лише 36%). Також в астрологію частіше вірять старші люди (51%) та українці з дуже низьким статком (65%).
  • У таро та екстрасенсів частіше вірять люди віком від 40 років, які мешкають у селах або невеликих містах.
  • «Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є «сприятливим» середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія. Вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно «спрощують» дотик українців до астрологів, віщунок тощо», – пояснює соціолог та виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
  • Грушецький зауважив, що разом з цим питання також потребує уваги те, як багато людей у складних обставинах можуть під впливом недобросовісних людей зазнати значних втрат або вдатися до деструктивних дій.

В телефонному опитуванні взяли участь 2008 українців з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій. Статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, але в умовах війни додається певне систематичне відхилення.

Telegram Channel