Курси НБУ $ 40.30 € 43.76
Де на Волині можуть врятувати від інсульту і які кошти покриє держава

Бережіть себе і своїх рідних!

Фото із сайту koda.gov.ua.

Де на Волині можуть врятувати від інсульту і які кошти покриє держава

Інсульт – це небезпечне серцево-судинне захворювання, порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування

Зростання кількості інсультів – проблема у всьому світі, проте в Україні вона посилюється воєнними діями. Медична допомога при гострому мозковому інсульті є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій та повністю оплачується державою.

На Волині відповідні договори з НСЗУ мають 7 медичних закладів, які від початку року надали допомогу майже 900 пацієнтам з діагнозом інсульт. Два медзаклади розташовуються у Луцьку, решта – у Ковелі, Володимирі, Ратному, Нововолинську та Любомлі.

«Пацієнт, у якого діагностовано інсульт, має отримати безкоштовно лікування та реабілітацію у медичному закладі, який має пакет за напрямком «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», а також укладений договір із Національною службою здоров’я України, і не важливо чи пацієнта привезла «швидка», чи це самозвернення. Основні ознаки інсульту – порушення мовлення, а саме труднощі при спробі розмовляти, асиметрія обличчя, слабкість або оніміння у кінцівках, неможливість або обмежена можливість рухати тією чи іншою кінцівкою, іноді може бути інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості. Якщо ви помітили один із цих симптомів у себе чи людини, яка перебуває поруч, негайно викликайте «швидку», адже бригади екстреної допомоги знають і вміють працювати з такими невідкладними випадками і доправлять пацієнта у медичний заклад, який має укладений договір із НСЗУ і надає безоплатно допомогу при гострому мозковому інсульті», – пояснює директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

НСЗУ оплачує лікарням за кожного пацієнта від 15,6 до 131,5 тис. грн, залежно від складності випадку.

Які послуги покриваються:

= первинний огляд невропатологом/нейрохіругом;  

= невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після потрапляння до лікарні; 

= проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень у режимі 24/7;

= системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті);

= за необхідності – проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання;

= проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

= динамічне спостереження за функцією ковтання;

= консультації інших лікарів при потребі, консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації; 

= цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;

= надання медичної допомоги в умовах палати/відділення інтенсивної терапії;

= забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії; 

= надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення на подальшу реабілітацію;

= харчування.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Волинська) та групу послуг («5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

Читайте також: Через рік приїхала у Нововолинськ, щоб подякувати лікарям та родині свого донора.

Реклама Google

Telegram Channel