Курси НБУ $ 39.36 € 42.40
«Воду ми пили 0,4 рентгена»: спогади ліквідатора з Волині про аварію на ЧАЕС (Відео)

Станом на квітень 2024 року на Волині проживає 11,5 тисяч чорнобильців і 1400 ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Фото ілюстративне / facebook.com.

«Воду ми пили 0,4 рентгена»: спогади ліквідатора з Волині про аварію на ЧАЕС (Відео)

67-річний Анатолій Гайдук із села Чаруків Луцького району – ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній електростанції, де виконував роботу впродовж шести днів

«За 10 годин роботи отримував 4 рентгени»: спогади ліквідатора з Волині про аварію на ЧАЕС

У 1986 році чоловік працював біля атомної електростанції із 6 по 12 травня. Зі слів ліквідатора, цього часу вистачило, аби отримати дозу опромінення.

Про це пише Суспільне.

«Першило дуже. Коли приїхав уже додому, то пів року горло боліло страшенно. Воду ми пили 0,4 рентгена, а радіація має здатність накопичуватись. Якщо я був 10 годин, то я отримував 4 рентгени. Не дали нам ні захисних масок. Резинові чоботи, навіть, рукавиць ніхто не дав», – пригадує ліквідатор.

Коли стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції Анатолій Гайдук працював електриком у «Мостозагоні №60». Зі слів чоловіка, інформація про аварію стала з'являтися 1 травня. За декілька днів отримав від керівництва наказ рушати на Київщину.

Тоді ліквідовувати наслідки аварії на ЧАЕС з Волині поїхали водії, кранівники, монтажники і електрики.

«Везуть колони людей і ми повз залізничного вокзалу проїжджали. То я скупчення людей такого ще не бачив. Нам пояснили, що ми працюватимемо 40 хвилин, а що робити, то ми й не знали тоді», — каже волинянин.

У київському тресті «Мостобуду» волинянам дали спецодяг і відправили в Чорнобиль. Ліквідатор говорить: на 10 день після аварії приїхали у село Рудня Вересня, що поблизу Чорнобиля, де розгорнули табір.

«З ТрестоМостобуду пригнали три крани. Наша функція була така: екскаватором від 4-го блоку ми викопали котлован. І треба було його обтягнути отим залізним шпунтом. Аби шахтарі, які прибули у табір, вирізали в залізі отвір і стали занурюватися під четвертий блок. Для того, щоб радіація не пішла в ґрунтові води», — пригадує ліквідатор.

Як додав волинянин, перші роки після аварії на ЧАЕС ліквідатори мали можливість оздоровлюватися на курортах та у санаторіях. Нині ж, каже він, лишилася лише пенсія та ліки, частину з яких він може отримувати безплатно.

Станом на квітень 2024 року на Волині проживає 11,5 тисяч чорнобильців і 1400 ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це розповів голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Ростислав Кухтей.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Лучани вшанували пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Реклама Google

Telegram Channel