Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Тенісист Сергій Стаховський: «Чи усвідомлюю, що можу загинути? Так»

«Якби після 24 лютого 2022 року не повернувся в Україну, що б я сказав своїм дітям?».

Фотоколаж із сайту pravda.com.ua.

Тенісист Сергій Стаховський: «Чи усвідомлюю, що можу загинути? Так»

Український спортсмен, який служить у Центрі спеціальних операцій СБУ «Альфа», іноді відчуває страх під час виконання бойових завдань, але в більшості випадків, виконуючи роботу, не думає про те, що щось може статися

Сергій Стаховський зізнався, що ухвалив рішення розлучитися  зі своєю дружиною з росії Анфісою Булгаковою.
Сергій Стаховський зізнався, що ухвалив рішення розлучитися зі своєю дружиною з росії Анфісою Булгаковою.

 «Ви маєте розуміти, що по лінії фронту будь-яке бойове завдання – небезпечне. Якщо ти на віддаленості 1 км, 500 м або 10 км, то знаходишся в зоні ураження артилерії, FPV-дронів, у зоні ураження чим завгодно. Будь-яке завдання може бути останнім, передостаннім, із пораненням, – пояснив він в інтерв’ю РБК-Україна. – Зараз є статична лінія, тобто ніхто насправді у тил ворога не виходить. Хоча, звісно, такі підрозділи є, частково вони виходять, але рівень заміновування території і стабільність лінії розмежування не дозволяють зараз ефективно це робити. Тому найнебезпечніше, що було, найризикованіше, це, звісно, виїзд з Авдіївки і, свого часу, в березні 2023 року, вихід із Бахмута. Тоді довелося понервувати, тому що майже 60% транспорту, який виїжджав звідти навіть у темряві, вже був уражений».

Якщо ти на віддаленості 1 км, 500 м або 10 км, то знаходишся в зоні ураження артилерії, FPV-дронів, у зоні ураження чим завгодно.

На запитання, чи думає він про те, що може загинути, Стаховський відповів негативно: «Ні, немає таких думок. Ти просто виконуєш певну роботу і не думаєш, що зараз там може щось... Мені пощастило, мабуть, більше, ніж більшості українців, які долучилися до лав оборони, тому що я був поступово виставлений різним рівням загроз. Якщо ми кажемо про початок – це Київ, патрулювання міста. На щастя, у мене не було ситуацій, коли б мені довелося застосовувати стрілецьку зброю в столиці... Потім ти починаєш отримувати завдання – виїзд на деокуповані території на Київщині. Ми одні з перших виїжджали на гостомельське летовище наприкінці березня. Там, на жаль, мали можливість бачити все те, що люди бачили на фотографіях, вживу, рівень руйнації, убивств... Потім ти рухаєшся далі, ти потрапляєш під перший обстріл, у перший стрілецький бій».

Стаховський підкреслив, що так він мав можливість звикнути до бойових дій. «Тобто це все в мене було поступово, і, можливо, через це мені пощастило, що до цього поступово звикав. Чи усвідомлюю я, що можу загинути? Так, кожен співробітник центру, кожен військовий це усвідомлює, тому що інакше безглуздя там знаходитися», – додав він.

«Інколи на війні буває страшно, але здебільшого ти виконуєш роботу і не думаєш, що щось може трапитися», – наголосив Сергій Стаховський.

До речі

Як відомо, Сергій Стаховський оголосив про завершення кар’єри тенісиста у січні 2022 року. Коли рф здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, він разом із дружиною і трьома дітьми відпочивав у Дубаї (ОАЕ).

Дізнавшись про напад росіян, він 26 лютого повернувся в Україну. «У Києві я потрапив в елітний підрозділ. Це – безпосередньо військова частина «спецури», до якої додавали тероборону як охорону периметра», – зазначив він.

За три місяці після служби він підписав контракт (на час воєнного стану) з Національною гвардією України і виконує бойові завдання під Бахмутом.

У Стаховського є троє дітей: дочка Таїсія (2014 р.н.), сини Никифор (2015 р. н.) та Алекс (2019 р. н.). Після повномасштабного вторгнення росії в Україну він розійшовся зі своєю дружиною, уродженкою росії Анфісою

Булгаковою, яка народилася в Кемерово і має російський паспорт.

Галина ГРИШИНА.

Реклама Google

Telegram Channel