Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
У музеях на Волині розроблять інструкції та покрокові дії у випадку евакуації

В умовах війни та з огляду на близькість кордону із білоруссю вкрай важливо розробити списки першої евакуації.

Фото: Фейсбук.

У музеях на Волині розроблять інструкції та покрокові дії у випадку евакуації

У Волинській облраді обговорили потребу активнішої та тіснішої комунікації музеїв і територіальних громад задля збереження культурної спадщини в умовах війни

«Мова йде про музейні колекції, що входять до державної частини Музейного фонду України, які зберігаються у музеях територіальних громад», - пояснила директорка обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко.

Про це поінформували у Волинській обласній раді.

Оксана Важатко розповіла, що мережа музеїв Волинської області налічує майже сотню закладів: 13 - комунальні музеї (які мають статус окремої юридичної особи); 7 - структурні підрозділи, філії культурних установ, 77 – підвідомчі музеї, які діють на громадських засадах. У 32-х закладах на разі зберігається понад 270 тис. предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України.

«В умовах війни та з огляду на близькість кордону із білоруссю сьогодні вкрай важливо подбати, аби в усіх музейних закладах були розроблені списки першої евакуації. Музеї мають бути забезпечені матеріалами для пакування музейних колекцій. В закладах також мають бути розроблені інструкції, які передбачають відповідальних осіб та покрокові дії у випадку евакуації», - наголосила вона.

Окремо Оксана Важатко також зупинилась на потребі оцифрування музейних колекцій та електронному обліку музейних предметів, що є вкрай важливим для їх збереження в умовах війни. Вона розповіла, профільні Міністерства України та Польщі спільно із Фондом міжнародної солідарності Польщі в Україні, компанією «Стрімко» та проєктним офісом West Ukraine Digital ініціювали розробку Реєстру музейного фонду України (РМФУ). «На разі Міністерство культури та інформаційної політики України розробляє постанову, що зобов’яже музейні заклади якнайшвидше ввести всі предмети, державної частини Музейного фонду України, які зберігаються у їх фондах до цього Реєстру», - зауважила вона.

З огляду на це Оксана Важатко закликала голів тергромад подбати про забезпеченість музеїв відповідною комп’ютерною технікою, фотоапаратами, сканерами, якісним інтернетом та достатньою кількістю працівників.

Ще один аспект, який виокремила Оксана Важатко – це ризики для збереження Музейного фонду України, які виникають при реорганізації та ліквідації музеїв. За її словами, особливо актуальним це питання є в контексті децентралізації, коли частина комунальних музейних закладів втратила статус окремих юридичних осіб, ввійшовши до складу Центрів надання культурних послуг. «У разі ліквідації чи реорганізації музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності, порядок подальшого використання їх музейних зібрань визначає засновник за погодженням з центральним органом виконавчої влади. Тому, прошу звернути увагу на те, чи маєте ви ці погодження від Міністерства культури та інформаційної політики», - звернулась вона до волинських самоврядців.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Волинському краєзнавчому музеї презентували фотовиставку, присвячену війні.

Реклама Google

Telegram Channel