Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
У лісах Волині побільшало оленів

Оленята швидко набирають вагу завдяки материнському молоку.

Фото із сайту Поліського лісового офісу.

У лісах Волині побільшало оленів

Зокрема на Любешівщині лісівники та єгерські служби зафіксували, що тварини, яких цього року випустили із вольєра, дали потомство

Народилися малята і в родинах оленів, які залишилися у вольєрі філії «Любешівське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України».

За останні роки у вільний простір тут випустили 23 особини, а 5 поки лишаються у загорожі. Тваринки переважно не йдуть далеко від вольєра. Тому вдається періодично спостерігати за їхнім життям.

Головний мисливствознавець філії Олександр Дударчук розповідає, що бачили двох Бембі. Можливо, малюків більше. Цікаво, що маленькі оленята в перші тижні після народження ховаються в траві або чагарниках, щоб убезпечитися від хижаків. Матері регулярно приходять до них для годування.

Малята народжуються навесні або на початку літа. Вже за кілька годин вони можуть стояти і ходити. При народженні вага оленят, зазвичай, становить від 2 до 5 кілограмів, залежно від виду. Проте вони швидко набирають вагу завдяки материнському молоку, яке є основним джерелом харчування для Бембі протягом  перших кількох місяців життя.

Завдяки плямистій шерсті оленята добре маскуються в навколишньому середовищі. Вони вчаться шукати їжу та контактувати з іншими оленями під наглядом матері, мають добре розвинені слух і нюх, що допомагає їм уникати небезпеки. Можуть чути високочастотні звуки, які не доступні для людського вуха. Мають сильні інстинкти виживання.

Наприклад, можуть залишатися абсолютно нерухомими протягом тривалого часу, якщо відчувають загрозу. Через кілька місяців починають приєднуватися до більшої групи оленів. Оленята швидко ростуть і приблизно до року стають майже незалежними, хоча іноді можуть залишатися з матір’ю до наступного сезону приплоду. 

Світлана ДУМСЬКА.

Реклама Google

Telegram Channel