Курси НБУ $ 41.32 € 45.80
 Чи нормально розмовляти уві сні

Жити з людиною, яка говорить уві сні, може бути непросто.

Фото із сайту ukr.net.

Чи нормально розмовляти уві сні

Це – поширене явище для багатьох людей. Іноді воно може бути пов’язане зі стресом, втомою чи неможливістю заснути. Якщо сомнілоквія (розмови уві сні) супроводжується іншими неприємними симптомами, то потрібно звернутися до лікаря

Жити з людиною, яка говорить уві сні, може бути непросто. Ніколи не знаєш, що чекає на тебе сьогодні вночі: бурмотіння, філософський монолог чи питання, на яке неможливо дати відповідь.

Формально розмови уві сні або сомнілоквію відносять до парасомній – порушень сну. Попри це, вони зазвичай не є ознакою якихось відхилень чи проблем зі здоров’ям.

Як інформує health.24tv.ua, дослідження показали, що хоч раз із сомнілоквією стикалися близько 66% людей, але тільки 17% відзначали її епізоди за останні три місяці. Розмови уві сні частіше зустрічаються у дітей, ніж у дорослих. А ось у чоловіків і жінок сомнілоквія поширена приблизно однаково.

Сама людина дуже рідко усвідомлює та запам’ятовує розмови уві сні, тому дані про поширеність цієї парасомнії можуть бути неточними. Найчастіше про це їй розповідають члени сім’ї.

Причина розмов уві сні – досі незрозуміла, проте дослідження показують, що це може бути пов’язане з генетикою. Діти, які розмовляють уві сні, швидше за все, мають батьків, які робили те ж саме. Епізоди сомнілоквії часто трапляються у здорових людей після насиченого емоціями та подіями дня. 

Однак у деяких випадках це може бути пов’язано:

  • з депресією, тривожністю та іншими розладами психіки;
  • з прийманням деяких ліків, наприклад, антидепресантів;
  • з підвищеною температурою – людина починає «марити уві сні»;
  • з сонним апное та іншими хворобами.

Приблизно половина епізодів сомнілоквії – це бурмотіння або дуже тихе мовлення, яке неможливо розібрати. Решта – фрази, що побудовані граматично правильно, і тривають вони зазвичай понад 30 секунд.

10 порад для міцного сну:

  1. Дотримуйтеся режиму. Для того, щоб швидко засинати ввечері й легко вставати вранці, потрібно лягати в один і той же час. Так, ваш організм буде автоматично готовий до сну або підйому.
  2. Прийміть теплий душ або ванну перед сном. 
  3. Уникайте перед сном напоїв з кофеїном. Каву або міцний чай краще замінити на тепле молоко або неміцний чай з медом і м’ятою.
  4. Провітрюйте кімнату перед сном. Найбільш підходить для сну температура – +18 С. 
  5. Уникайте вживання алкоголю. Існує дуже поширена думка, що після спиртних напоїв краще спиться. Це – помилка. Так, можливо, ви заснете швидше, але ваша нервова система буде збуджена, ви можете часто прокидатися, що не сприятиме нормальному сну і відпочинку.
  6. Робіть фізичні вправи. Робити це потрібно не пізніше, ніж за 2 години до сну.
  7. Уникайте їжі перед сном. Ваша вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2 години до сну (як і фізичні вправи).
  8. Розслабтеся перед сном. Крім теплого душу чи ванни розслабитися допоможе улюблена книга або спокійна музика. Постарайтеся максимально піти від турбот, переживань і «відпустити» прожитий день.
  9. Підбийте підсумки дня. Не менше, ніж за годину до сну, постарайтеся подумки «закрити» його: що ви вже зробили і що необхідно буде зробити завтра, які помилки були і що можна виправити. Не переносьте негатив у новий день, роблячи при цьому свій сон неспокійним і малоефективним.
  10. Спіть у тиші. Постарайтеся максимально забезпечити її під час свого сну. Не варто також засинати під телевізор або радіо.

Реклама Google

Telegram Channel