Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
У Чорнобильській зоні можна садити бульбу

Можна вирощувати картоплю, зерно, кукурудзу та соняшник.

Фото: landlord.ua.

У Чорнобильській зоні можна садити бульбу

І не тільки «для тещі»

Українські сільськогосподарські площі, що не підлягали обробітку після Чорнобильської трагедії 1986 року, визнали придатними для сільського господарства. За умови належного контролю та дотримання українських стандартів безпечності харчової продукції, значну кількість сільськогосподарських культур можна безпечно вирощувати на цих колись закритих територіях.

Нове дослідження, результати якого опублікували у Journal of Environmental Radioactivity, підтверджує безпечність вирощування сільськогосподарських культур на значній частині території Чорнобильської зони, інформує The Independent.

Дослідники здійснили оцінку радіаційного забруднення майже 100 гектарів землі в Житомирській області та спрогнозували рівень поглинання радіоактивних елементів поширеними сільськогосподарськими культурами. Йдеться про картоплю, зерно, кукурудзу та соняшник.

Реклама Google

Після аналізу зразків ґрунту та вимірювання зовнішнього гамма-випромінювання, вони зробили висновок, що ефективна доза опромінення для працівників сільського господарства значно нижча за встановлений в Україні національний безпековий ліміт. Також вони встановили, що рівень радіації був значно нижчим за природний радіаційний фон, характерний для більшості регіонів світу.

«Із 1986 року було багато дезінформації про радіаційні ризики від Чорнобиля, що негативно вплинуло на людей, які все ще живуть у покинутих районах. Це дослідження є важливим для громад, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», — заявив провідний автор дослідження Джим Сміт з Університету Портсмута.

Читайте також: Що треба робити, аби ягоди малини виросли великими і солодкими.

Telegram Channel