Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
Завершується реконструкція станції водопідготовки, яка обслуговує понад 180 тисяч лучан

Мер Луцька назвав цей проект історичним.

Фото із сторінки Ігоря Поліщука у Facebook.

Завершується реконструкція станції водопідготовки, яка обслуговує понад 180 тисяч лучан

Вода має стати значно якіснішою – такої системи ніде в Україні ще нема. Саме такі системи водоочистки встановлені в понад 350 містах Польщі та у Євросоюзі в понад 1000 містах

Проект реалізовується за участі європейської компанії у відповідності до директив ЄС на базі обладнання з США.

Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук.

 

 «Оглянули хід ремонтних робіт найбільшої станції водопідготовки, що забезпечує питною водою близько 70% жителів Луцької громади, яка зараз на завершальному етапі реконструкції. Ремонтні роботи виконані на більш як 90%, і вже у листопаді нова система буде інстальована та налаштована, щоб забезпечувати лучан якісною питною водою.

Питання реконструкції та заміни технологій на станції були актуальні ще в 2000-х роках. Відтоді з системою очистки води нічого не робили, а експлуатували існуюче обладнання, якому вже півстоліття.

Станції на водоканалі є застарілими, втратили більше половини своєї продуктивності та не можуть бути реконструйовані чи навіть капітально відремонтовані без повної їх зупинки. Якщо ж їх зупинити, то це більш як на вісім місяців без води залишити 70% людей нашої громади. Ми стараємось працювати так, щоб жителі не відчували будь-якого дискомфорту.

У 2023 році почали реконструкцію та впровадження новітніх технологій очистки води, які забезпечать на добу близько 24-х мільйонів літрів високоякісної води з відповідним рівнем надійності та гарантій.

Цей проєкт комплексний. До нього входить станція напірних та відкритих фільтрів, балансуючі та контактні резервуари, під’єднання усіх зовнішніх мереж, звідки подаватиметься сира вода, а також каналізаційно-насосна станція, яка буде відкачувати та промивати воду після її очистки. Фінансується він коштом міської ради. Це великі капіталовкладення.

У новому будівництві ця станція вартувала б близько 20-ти мільйонів євро, а наш бюджет буде прогнозовано в межах семи мільйонів євро. Це вдалось зробити завдяки тому, що на водоканалі використали існуючі будівлі, максимально вмістили у них все обладнання, використовуючи діючу інфраструктуру. Тому проєкт так суттєво знизився у вартості, але він є складним з точки зору виконання робіт, адже спеціалісти працюють на діючому майданчику, де дуже багато мереж.

 

 

 

 Одним із найскладніших об’єктів є станція напірних фільтрів, яка забезпечуватиме 90% очистки усієї води. Тут багаторівнева засипка фільтруючого матеріалу, який під тиском буде очищатись та автоматично промиватись. Це фільтри американської компанії Culligan – найбільш відомого виробника цього обладнання у світі. Інсталяція цього об’єкту буде завершена через два місяці.

Тим часом уже завершені роботи на каналізаційно-насосній станції, тривають по санації резервуарів та підведенню усіх мереж. За тиждень спеціалісти розпочнуть роботу на останньому об’єкті — відкритих фільтрах. Там більше будівельних робіт, обладнання вже все є.

 

 Думаю, що не буде перебільшенням, якщо скажу, що це історичний проєкт. Нам невідомо, щоб десь в Україні була така система водоочистки. Цей проєкт ми реалізовуємо спільно з польською компанією Krevox на базі американського обладнання Culligan. Саме такі системи водоочистки встановлені в понад 350 містах Польщі та у Євросоюзі в понад 1000 містах.

Ми готуємось до вступу до Європейського Союзу, там є жорсткі директиви щодо якості води, тому і зношеність старого обладнання, і наближення вступу до Євросоюзу, і бажання покращити якість води для наших жителів, мотивує нас реалізовувати цей проєкт. Він нам дасть суттєве покращення якості води за багатьма показниками та надійне обладнання, тому що сьогоднішнє обладнання може вийти з ладу в найближчому майбутньому, що стане техногенною катастрофою для міста, бо не буде можливості подавати воду для 180 тисяч лучан. Дуже велика перевага таких технологій в тому, що їх не потрібно обслуговувати та витрачати додаткові кошти з бюджету. Як свідчить практика - вона є дуже надійна.

На трьох останніх фото можна побачити стан обладнання діючої станції водопідготовки, якій уже близько 50 років.

Реклама Google

Telegram Channel