
Заходи проводять на захист очеретянки прудкої.
На болотах Волині провели міжнародні дослідження задля збереження зникаючого птаха
На території Великоглушанського природоохоронного науково-дослідного відділення проводились системні орнітологічні та ентомологічні дослідження за участі іноземних науковців
Подібні дослідження триватимуть.
Про це розповіли на фейсбук-сторінці НПП «Прип’ять–Стохід».
Крім обліку очеретянки прудкої на болотному масиві, проводяться й інші дослідження — орнітологічне (облік супутніх видів птахів), ентомологічне (як кормовий об’єкт очеретянки прудкої) та ботанічне (як середовище існування виду). Їхня мета — вивчити всі показники здоров’я осокового болота, адже збереження цього виду птаха неможливе без відновлення його природного середовища.
На проєктній ділянці біля села Бірки встановлено пастки Малеза, які слугують для відлову літаючих комах.
Ентомологічний моніторинг триватиме протягом червня-липня цього року (базовий збір) та через кожні три роки (проміжний і кінцевий збори) до завершення проєкту.
Ці заходи дозволять оцінити як плановані природоохоронні заходи на болоті — розчищення від заростів кущів та очерету, відновлення гідрологічного режиму вплине на стан кормової бази зникаючої очеретянки прудкої.
Працівники наукового відділу парку також провів опис орнітофауни берега озера Добре Великоглушанського ПНДВ.
У ході обстеження виявили таких птахів: очеретянку велику, мартина звичайного, крижня, чайку (чібіс), плиску жовту, журавля сірого (ЧКУ), грицика великого та інші.





Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Таємницю чеської чирянки розгадали на болотах Волині.
