
Як вибрати полікарбонат для будівництва
Промисловість та будівництво завжди потребували матеріалу, який поєднував би прозорість, міцність, гнучкість, теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості, а також доступну вартість. Там, де раніше доводилося задовольнятися склом, тепер широко використовують полікарбонат – універсальний полімерний пластик. Його можна знайти на plastics.ua.
Область застосування полікарбонату
Полікарбонат - це унікальний матеріал, який з'явився на ринку більше п'ятнадцяти років тому і дуже швидко завоював популярність завдяки своїм перевагам і широкій сферою застосування від малих архітектурних форм до стадіонів і торгових центрів: легкий і міцний, довговічний - на якісний полікарбонат 10 років гарантії. Зовні красивий, естетичний і вдало гармонує з будь-яким архітектурним стилем, має багату кольорову гаму.
Полікарбонат - це листовий пластик, різних товщин і забарвлень, застосовується у всіх галузях міського та промислового будівництва, сільського господарства, у дизайні інтер'єрів, рекламі, а також він широко поширений при будівництві та благоустрої присадибної ділянки. Які властивості полікарбонату дозволяють його так широко використовувати?
По-перше, це висока міцність матеріалу. При правильно розрахованих навантаженнях та монтажі полікарбонат будь-якої товщини витримує вітрові та снігові навантаження. По-друге, це різноманітна гама кольорів, що дозволяє створювати конструкції різних колірних рішень. По-третє, зручність та простота установки, полікарбонат монтується за допомогою звичайних інструментів.
Також полікарбонат легко можна вигнути в холодному стані, що дозволяє створювати арочні форми без додаткового нагрівання та обробки, він має малу вагу, що зручно для перевезення та монтажу, у нього висока вогнестійкість (він не горить) та відмінна тепло- та шумоізоляція. Додатково можна відзначити високу стійкість матеріалу до різних погодних умов, діапазон робочих температур полікарбонату від -40°С до +120°С, терміном 6-8 годин - до мінус 60°С.
Чому полікарбонат – гарне рішення для будівництва
Є відразу кілька причин, чому сьогодні обирається цей матеріал:
- висока міцність - полікарбонат міцніший за скло, а також листів з акрилу (орг.скла). Цей матеріал добре витримує механічні навантаження, включаючи дію опадів: снігу, граду, сильного дощу. Але щоб матеріал служив правильно, важливо грамотно розрахувати та змонтувати каркас;
- стійкість до зовнішніх впливів - полікарбонат не псується при контакті з пилом, вологою парою, снігом. Для того, щоб зберегти його поверхню гладкою, у разі забруднення достатньо протерти його м'якою губкою зі звичайним мильним розчином;
- довговічність - при грамотному конструктивному розрахунку, правильно підібраній товщині (і щільності) матеріалу, дотриманні технології монтажу та дбайливої експлуатації полікарбонат слугує не менше 10 років;
- гнучкість - листи добре гнуться, що дозволяє використовувати їх для створення конструкцій складної форми - купольних, арочних, хвилеподібних.
- Полікарбонат важить вдвічі менше, ніж скло, що зменшує навантаження на основу та конструкцію в порівнянні з ним та з іншими світлопрозорими матеріалами.
За структурою розрізняють два основні типи такого матеріалу – монолітний та стільниковий. Стільниковий має дещо більші переваги, так як його структура дозволяє його гнути і використовувати практично для будь-якого типу конструкції.
Що стосується монолітного типу полікарбонату, то за своїми технічними характеристиками він практично не відрізняється від стільникового (комірчастого) матеріалу, крім одного - його не можна гнути.
