Курси НБУ $ 41.77 € 48.98
Переваги імплантації зубів

kds.ua

Переваги імплантації зубів

Втрата одного, кількох чи всіх зубів (адентія) – це не лише естетичний недолік, але й великий дискомфорт, що призводить до значного зниження якості життя. Людина не може нормально пережовувати їжу, що спричиняє проблеми зі шлунково-кишковим трактом, соромиться посмішки, а відсутність навантаження на кісткову тканину призводить до її атрофії.

Проте сучасна стоматологія пропонує ефективні методи відновлення зубного ряду. Перше, що спадає на думку, – вставні щелепи, котрі застосовуються вже не один десяток років. Але це не єдиний спосіб, зараз лікарі та пацієнти віддають перевагу імплантації як більш ефективному, довговічному методу, що забезпечує якісний та естетичний результат. До речі, більшість пацієнтів «Клініка Доброго Стоматолога» також вибирають імплантацію, адже вона дозволяє відновити цілісність зубного ряду та повернутися до повноцінного життя. У статті зосередимося на особливостях та головних перевагах цієї процедури.

Що таке імплантація зубів та як вона відбувається?

Під цим терміном мається на увазі вживлення у кісткову тканину спеціального імплантату, котрий заміняє собою природний корінь зуба. Він виготовляється переважно із титану, дуже міцний та надійний, якщо вибирати продукцію відомих виробників з гарною репутацією, наприклад, бренди зі Швейцарії або Південної Кореї.

Після установки імплантату потрібен деякий час на приживлення штучної конструкції. Якщо все пройшло успішно, у зуботехнічній лабораторії виготовляється коронка – та сама верхня частина, що стане замінником природного зуба. Далі ці дві конструкції з’єднуються між собою, і ви можете повертатися до звичного життя. Звісно, тут ми описали процес максимально просто та стисло, на практиці він триває приблизно півроку (залежно від термінів приживлення), проте витрачений час точно вартий результату.

Деякі люди вагаються з прийняттям рішення про імплантацію, на це є дві найрозповсюдженіші причини:

  1. Висока ціна. Так, процедуру неможливо назвати дешевою, але це – інвестиція у власне здоров’я. До того ж багато клінік пропонують розстрочку чи оплату частинами, так як співпрацюють з банками.
  2. Страх перед невдачею. Імплантат – це чужорідне тіло в організмі, і він може не прижитися. Проте таке трапляється здебільшого з конструкціями низької якості. Якщо це якісний імплантат відомого виробника, успішність процедури сягає 98% – такі дані наводить American Academy of Implant Dentistry.

Імплантація, протези чи мости: порівнюємо та аналізуємо

Мостоподібні та знімні протези є більш дешевою альтернативою імплантації, проте чи достатньо вони ефективні, зручні та безпечні?

Мостоподібні протези фіксуються на сусідніх зубах та вимагають їхнього попереднього обточування, а отже – пошкодження, навіть якщо вони цілком здорові. Візуально такі протези відрізняються від природних зубів, що зумовлено особливостями конструкції. З часом вони потребують корекції, навіть якщо все було зроблено ідеально. До того ж мостоподібні протези не створюють необхідного навантаження на кісткову тканину, бо все воно йде на сусідні опорні зуби.

Знімні протези, або вставні щелепи, якими користуються здебільшого літні люди, – взагалі дуже поганий варіант. Вони значно обмежують у продуктах харчування, з ними складно розмовляти, адже весь час є ризик їхнього випадіння (незважаючи на появу фіксуючих кремів). Єдина перевага – порівняно низька ціна на такі протези, але, на нашу думку, економія не варта втрати якості життя.

На відміну від мостоподібних та знімних протезів, коронки на імплантатах:

  • Міцно тримаються та не випадають під час їжі чи спілкування. Ви будете почувати себе впевнено у будь-якій ситуації, вам не потрібно постійно користуватися фіксуючими засобами.
  • Виглядають максимально природно – «впізнати» штучну конструкцію непрофесіоналу неможливо. Відтінок, форма та особливості коронки підбираються індивідуально залежно від ваших побажань та типу зовнішності.
  • Не потребують обточування сусідніх зубів. Імплантат вставляється безпосередньо у кістку і ніяк не впливає на стан здорових зубів.
  • Зберігають нормальне навантаження на кісткову тканину. Штучні зуби на імплантатах виконують ті самі функції, що й природні. Вони запобігають атрофії та зберігають нормальний об’єм кісткової тканини.
  • Служать довго. Якісні конструкції не виходять з ладу десятиліттями або навіть служать все життя.

Крім того, зараз процедури з імплантації цілком безпечні та ефективні, а сучасні технології та підходи роблять їх більш комфортними та менш інвазивними для пацієнтів. Встановлені імплантати та коронки не потребують особливого догляду, проте їх також треба берегти від надмірного навантаження, відмовитися від екстремальних видів спорту, щоб не пошкодити, регулярно чистити на приходити на профілактичні огляди до лікаря.

Реклама Google

Telegram Channel