«Мова – як море, треба вчити багато слів. Я щодня запам’ятовую п’ять нових українських», – усміхається Мустафа Фаваді.
«Я вже бандерівець»: блогер з Іраку перебрався в українську глибинку
Мустафа Фаваді народився і виріс у Багдаді, де зробив успішну кар’єру ютубера, зібравши на своєму каналі понад шість мільйонів передплатників (!), проте у 2018 році прийняв незвичайне рішення: молодий чоловік вирішив переїхати в Україну, аби розширити контент для аудиторії
Мустафа рано втратив батька, і йому довелося стати годувальником сім’ї. У 2017-му він створив канал на YouTube і почав його розвивати, щоб підтримувати свою матір.
Ідея поїхати за кордон виникла в нього, коли на каналі вже було три мільйони підписників. В Україні, в медичному університеті, навчався друг, який і запросив його. Він описував Україну як дуже гарну країну, де можна вивчити мову, спілкуватися з людьми і робити цікавіший контент для блогу.
У 2018-му він приїхав в Україну. Перший рік жив у Києві, де вчив російську мову, потім були Харків, Одеса, Луцьк і Рівне. Коли Мустафа перебрався до Івано-Франківська, то почав вчити українську мову і вже доволі непогано її опанував. У цьому місті він провів чотири роки.
Уже близько 10 місяців він мешкає в селі Демешківці Галицької громади Івано-Франківської області, де винаймає старий будинок 1959 року побудови з думкою викупити його, а також облаштовує спортзал, бо, каже, 30 хвилин їзди до міста для нього далеченько.
Мені в TikTok під відео люди дякують, що я розмовляю українською. Не треба мені дякувати, я живу в Україні, тому розмовляю українською.
Мустафа зізнається, що спочатку ніхто не вірив у його затію. «Ніхто не вірив, що я зможу жити в селі. Друзі та колишня дівчина запитували: «Що ти будеш робити сам у селі?». В цій хаті не було води та каналізації, лише газ і світло. Треба було все штукатурити та ремонтувати. Але я вирішив все сам робити, знімати цей процес на відео і створювати контент на YouTube», — розповів він Суспільному.
Увесь цей час іракець не перестає вчити українську мову і щодня намагається запам’ятовувати п’ять нових слів. «Коли я вперше почув українську мову, думав, що буде дуже важко. Але, слава Богу, почав спілкуватися.
Я щодня вчу нові слова. В селі трошки мова важка для мене, але я вже більше розумію. Наприклад, я знав лише слово «картопля». Зараз знаю: «бульба», «мандибурка», «ріпа» та «бараболя». Мова – як море, треба вчити багато слів. Мені в TikTok під відео люди дякують, що я розмовляю українською. Не треба мені дякувати, я живу в Україні, тому розмовляю українською», – каже Мустафа Фаваді.
За словами чоловіка, будинок він знайшов за оголошенням на ОЛХ. У ньому немає каналізації, житло старе, але це не зупинило іракця. Тепер він потихеньку робить ремонт, черпаючи необхідні знання на YouTube, і повертає в нього життя. Він сам пофарбував і поштукатурив стіни, постелив ламінат, відремонтував старі меблі, поставив бойлер.
У нього багато планів з облаштування території, і чоловік не планує зупинятися. З живності у Мустафи – кішки Тама і Люся, які на двох привели шістьох кошенят, а також ще кілька дорослих кішок.
Він із задоволенням спілкується із сусідами і хвалить їх. Вони ж пригощають його місцевими стравами і відгукуються про нього як про добру і виховану людину, яка не п’є алкоголь і дуже добре розмовляє українською мовою.
Мустафа мріє, щоб війна закінчилася, і вірить, що «все буде Україна».
Юлія ЖУК.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
