Курси НБУ $ 41.44 € 43.86

ОСОБИСТОСТІ: нова експозиція про сенаторку Левчанівську

У Музеї історії сільського господарства Волині – скансен, що в селищі Рокині Луцького району, відкрита постійна експозиція про унікальну жінку, яка ввійшла в історію як сенаторка Олена Левчанівська...

У Музеї історії сільського господарства Волині – скансен, що в селищі Рокині Луцького району, відкрита постійна експозиція про унікальну жінку, яка ввійшла в історію як сенаторка Олена Левчанівська.

Вона була єдиною жінкою-депутатом у сенаті Речі Посполитої, яку обрали українці в 1922 році. У польському парламенті активно працювала у комісії закордонних справ, була членом Міжнародної жіночої ліги миру і свободи. Її пристрасні виступи у Празі, Парижі, Женеві на захист прав поневолених українців стали причиною звинувачень з боку польської влади. Проте сенат не дав згоди на її арешт. Повернувшись у 1927 році в родовий маєток Линів Локачинського повіту, Олена Левчанівська заснувала філію Горохівської «Просвіти».
Вона над усе любила Україну і свій народ. Цього було достатньо для більшовицьких окупантів, які заарештували її 24 грудня 1939 року. Луцька тюрма – останнє місце перебування відомої сенаторки. У квітні 1940 року вона була розстріляна енкаведистами.
Матеріали та частину експонатів передав до музею невтомний краєзнавець, директор кіностудії «Волинь», заслужений працівник культури України Борис Ревенко. Експозиція про знамениту сенаторку Левчанівську дасть змогу ширше висвітлити характер і дух епохи, глибше і повніше розкрити події минулого, вважає директор музею Олександр Середюк
Telegram Channel