Курси НБУ $ 41.47 € 47.17

42 ГРАДУСИ! ТЕМПЕРАТУРА ТІЛА НОРМАЛЬНА…

На відміну від людини, нормальною у тварин вважається така температура тіла: у коней —37,5-38,5 градуса; великої рогатої худоби — 37,5-39,5...

На відміну від людини, нормальною у тварин вважається така температура тіла: у коней —37,5-38,5 градуса; великої рогатої худоби — 37,5-39,5; овець і кіз — 38,5-41; свиней — 38,8-40; собак — 37,5-39; лисиць — 38,7-40,7; кроликів—38,5-39,5; норок— 39,5-41,1; єнотів— 37,1-39,1; песців —39,4-41,1; верблюдів—36-38,6; північних оленів—37,6-38,6; птиці— 40-42 градуси.
Підвищення або зниження температури, порівняно із зазначеною, є показником хворобливого стану тварини.

НА ЧОВНІ ЧЕРЕЗ ОКЕАН
Вперше в трансатлантичній регаті, в якій змагаються спортсмени на веслових човнах, бере участь представник України 65-річний львів’янин Павло Резвой.
Гонка стартувала з іспанського острова Ла Гомера. Всього в змаганнях бере участь чотирнадцять човнів. Вони мають досягнути острова Барбадос, що по сусідству з Південною Америкою. Відстань між островом Ла Гомера і Барбадосом 4678 кілометрів. Гонка триватиме три місяці.
Син Павла Резвого 35-річний Теодор у 2001 році першим з українців перетнув Атлантичний океан на весловому човні. Приклад сина й надихнув батька на нелегке випробування. Якщо Павло Резвой досягне цілі, він стане найстаршою за віком людиною, котра сама перепливла Атлантику на весловому човні. До цього ним був американець Річард Джонс, який переплив океан у 57 років.
Незважаючи на вік, Павло Резвой відчуває в собі сили й сподівається здолати океан. Крім традиційної їжі, він взяв із собою добрий шматок українського сала.

СІМ СТОЛІТЬ АНГЛІЙСЬКОЇ КУХНІ
Вперше в історії відвідувачам королівського замку Віндзор буде відкрито доступ до найстарішої у Великобританії, але ще діючої, кухні. Побудована сім століть тому, вона безперервно працювала до 1992 року, коли в замку сталася пожежа.
Після пожежі кухню було відреставровано і модернізовано. Нині за обіднім столом у залі може одночасно сісти 161 гість, а традиційний банкет передбачає зміну п’яти страв. Крім сучасних агрегатів, на кухні збереглися мідні казани, використовується срібний посуд ще часів Георга ІV.
За часів королеви Вікторії до замку почали запрошувати міністрів, послів, військових, діячів культури. Ця традиція зберігається й досі.

ПАМ’ЯТНИК… ЖАБІ
Жаби — постійні помічники вчених. Протягом багатьох століть вони служили і служать зоологам, анатомам, фізіологам, лікарям.
Велику кількість дослідів проводив і відомий вчений-фізіолог Іван Сеченов та зарубіжні вчені, серед них знаменитий французький фізіолог і патолог Клод Бернар. Саме він першим запропонував спорудити пам’ятник жабі. Пам’ятник було відкрито в кінці ХІХ століття в прославленій Сорбонні — Паризькому університеті.
Згодом ще один пам’ятник жабі двадцять років тому було відкрито в Токіо. Це зробили японські студенти-медики.

ОКУЛЯРИ ДЛЯ СОБАК
У Німеччині надійшли у продаж спеціальні сонцезахисні окуляри для собак.
Компанія, котра їх випустила, навіть не сподівалась, що вони стануть такими популярними. Спочатку їх виготовляли для собак, котрі працюють рятівниками в горах, і їм необхідний захист очей від сонячних променів, що відбиваються від снігу.
Окуляри закріплюються на морду собаки спеціальними еластичними стрічками. Компанія пропонує окуляри різних моделей для різних порід собак.
Telegram Channel