Курси НБУ $ 43.46 € 50.91
ЯК У КОВЕЛІ АСФАЛЬТ… ГРЕЙДЕРУВАЛИ

Волинь-нова

ЯК У КОВЕЛІ АСФАЛЬТ… ГРЕЙДЕРУВАЛИ

Готуючи місто до зими, керівництво комунального підприємства «Добробут» запровадило «ноу-хау», яке варте уваги правоохоронних органів...

Готуючи місто до зими, керівництво комунального підприємства «Добробут» запровадило «ноу-хау», яке варте уваги правоохоронних органів.


Ярослав ГАВРИЛЮК


На черговому засіданні виконкому Ковельської міської ради повинні були звітувати керівники комунальних підприємств про підготовку до зими. Чи то «батьки» міста кудись поспішали, чи то в силу якихось інших обставин, але дуже важливе питання життєдіяльності міста, яке значилося на початку порядку денного, взагалі не обговорювалося. За пропозицією міського голови Олега Кіндера, підготовлену комунальним начальством письмову інформацію члени виконкому одноголосно взяли до відома, лише її полиставши. А дарма!
Директор підприємства «Добробут» Михайло Сидоренко, який вже не раз був «героєм» критичних газетних публікацій, подав на розгляд «липові» показники. Михайло Григорович вказав, що очолювана ним комунальна служба провела грейдеровку вулиць Будищанська, Загородня, 40-річчя Перемоги. Але ж ці дороги повністю заасфальтовані. Ще минулого року за рахунок державного бюджету проведено реконструкцію цих та інших доріг на суму 7,5 мільйона гривень. То невже ж хлопці із «Добробуту» шкребли-грейдерували асфальт?!
Невтішна ситуація в інших куточках міста. Вулиці Геологів, Гагаріна, Волі та Черняховського — частково асфальтовані, а ті дорожні «хвости», де нема асфальтного покриття, можна побачити у численних вибоїнах. На вулицях Князя Романа, Спортивній, Вишневій і Кленовій асфальту взагалі нема, зате скрізь — баюри. Але найбільш розбитою є вулиця Самійла Величка, більша половина якої нагадує танкодром, де можна під патронатом влади провести змагання із мотокросу. А за документами — на всіх цих дорогах проведено грейдерування.
Безумовно, це право міського керівництва так сліпо вірити підписаній Михайлом Сидоренком довідці, за якою так звана «грейдеровка» охопила площу 98,7 тисячі квадратних метрів. Проте скільки на це директором «Добробуту» нараховано «людино-годин», списано паливно-мастильних матеріалів — неважко буде підрахувати працівникам правоохоронних органів, якщо в них дійдуть руки до таких «дрібниць».
І це ще не всі приписки! Пан Сидоренко стверджує, що станом на 1 листопада 2012 року підприємством проведено водовідведення з території загальноосвітньої школи № 2. Торік директор цього навчального закладу і водночас депутат Ковельської міської ради Ігор Ткачук двічі звертався із депутатськими запитами до влади з вимогою провести тут відведення води та облаштувати на прилеглій території спортивний майданчик для учнів і молоді  всього мікрорайону Ковель-ІІ. Депутатську ініціативу народні обранці одноголосно підтримали.
У листопаді 2011 року працівники підприємства «Добробут» розпочали роботи: прокопали декілька канав, глибиною до двох метрів, та замінили два дренажних колодязі, які чомусь забули закрити. На цьому будівництво припинили… по сьогодні.
— Я дуже занепокоєний, що наша школа вже в другу зиму поспіль входить із «розкритими» канавами, які становлять реальну небезпеку для життя учнів, — говорить директор школи Ігор Ткачук. — Обурені батьківський комітет і вся громадськість мікрорайону неодноразово зобов’язували мене, як директора і депутата, добитися завершення будівельних робіт, чим усунути загрозу для дітей. Нинішнього року я не раз порушував злободенне питання. За моєю пропозицією в бюджеті під ці роботи закладено чималі кошти. Однак на об’єкті й кіт не валявся! Глибокі канави поросли очеретом й стали лігвищем для зграї бродячих собак, які кидаються на людей.
За проектом тут мали бути встановлені дренажні труби. Минув рік — ані труб, ані водовідведення! Не зважаючи на це, директор комунального підприємства «Добробут» Михайло Сидоренко на початку цього року отримав від місцевої влади своєрідний карт-бланш: йому, як керівнику, було продовжено трудовий контракт. Це при тому, що Ковельська міжрайонна прокуратура порушила проти нього кримінальну справу за фактом безпідставної невиплати заробітної плати своїм працівникам. Дивина та й годі! До слова, коли Сидоренко свого часу очолював водоканал, то робітники погрожували винести його з кріслом за межі підприємства. Такі ось кадрові ротації. І схоже, що проблема не в сидоренках, а в тих, хто таких людей «саджає» у керівні крісла, потурає неоковирним припискам та перманентній безгосподарності.

На фото: Ще один із «винаходів» ковельських комунальників — «меліорація» біля школи № 2.
Telegram Channel