Кому не знайомий такий стан: боляче ковтати, очі застеляють сльози, мучить кашель. Як зарадити, коли здається, що в гортані — колючки...
Кому не знайомий такий стан: боляче ковтати, очі застеляють сльози, мучить кашель. Як зарадити, коли здається, що в гортані — колючки.
Народна медицина рекомендує в такому випадку лікуватися цибульним сиропом. Поріжемо цибулину на шматочки, покладемо у банку, чергуючи пошарово з цукром. Нехай постоїть у теплому місці кілька годин, а тоді треба зцідити готовий сироп і пити його по столовій ложці тричі на день. Ще краще, якщо замість цукру використати мед. Коли болить горло, потрібно багато пити. Якщо запаслися березовим соком, то це нинішньої пори — найкращий напій. Можна готувати трав’яні настої, теплий чай з лимоном, малиною. Якщо маєте прополіс, то двічі на день розсмоктуйте невеликі горошинки його (діаметром у півсантиметра). Також добре полоскати горло теплою водою, в яку слід додати яблучний оцет і мед — на склянку води дві чайні ложки меду і 3 ложечки оцту. Можна використати для цієї процедури настої шавлії, ромашки, календули. Коли під руками немає лікарських рослин, зробіть собі сольовий розчин: на склянку теплої води — чайну ложку солі і 2—3 краплі йоду. Полегшить самопочуття також інгаляція. Найкраще взяти суміш шавлії, евкаліпта, ромашки, календули, м’яти. Жменю трави залити окропом, накритися пледом і вдихати 10—15 хвилин цілющу пару. Знімають неприємні симптоми також протизапальні льодяники. Але якщо біль у горлі супроводжується високою температурою, обов’язково зверніться до лікаря. Можливо, у вас ангіна, яка вимагає медикаментозного лікування.