
На Волині фіксують активність кліщів: вже 130 звернень до медиків
Епідеміологи Волині дослідили понад 1200 кліщів: у кожному десятому – збудники хвороб
Фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ здійснюють збір польового матеріалу (кліщів) та їх лабораторний моніторинг з метою встановлення циркуляції в природі збудників інфекційних захворювань
Загалом, укуси кліщів можуть загрожувати 150 недугами, на території Волині поширені 2 – кліщовий вірусний енцефаліт і лаймбореліоз (хвороба Лайма, збудниками якої є бактерії борелії).
Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
На сьогодні в лабораторію особливо небезпечних інфекцій доставлено понад 1200 кліщів, відловлених методом «на прапор» у містах і районах області. Лабораторно досліджено половину кліщів, позитивних виявлено 9%.
Також цього року лабораторно досліджено 28 кліщів, знятих з людей, у 35% виявлені клітини, морфологічно схожі на борелії.

Від початку березня почали реєструватися звернення людей до медичних закладів з приводу укусів кліщів. Спочатку були поодинокі випадки, у другій половині квітня їх кількість помітно зросла. На сьогодні зареєстровані майже 130 звернень.
Лікарі-епідеміологи наголошують: якщо вирушаєте туди, де є висока ймовірність зазнати укусу кліща (у ліс, парк, на луг чи дачну ділянку), дотримуйтеся простих правил захисту:
- перед прогулянкою нанесіть на шкіру або одяг репелент — засіб, що відлякує комарів і кліщів;
- правильно вдягайтеся: заправте штани в шкарпетки, носіть закрите взуття. Краще брати світлий одяг — на ньому кліщі помітніші;
- тримайтеся середини стежки, не заходьте в траву чи кущі — саме там кліщів найбільше;
- періодично ретельно оглядайте себе та ваших супутників, особливо дітей і собак;
- вдома повторіть огляд, зверніть особливу увагу складки шкіри та вкриті волоссям ділянки голови.
Кліщі не заповзають на висоту вище за метр від землі. Вони чекають, здебільшого, перебуваючи на траві або кущах.
Якщо кліщ все ж присмоктався, не крапайте на нього олію, спирт чи крем! Це може ускладнити видалення. Краще зверніться в медичний заклад.
Якщо такої змоги немає, видаліть кліща пінцетом або спеціальним інструментом.
Найкраще підходить пінцет із тонкими загостреними кінчиками або спеціальний інструмент для видалення кліщів (продається в аптеках чи зоомагазинах).
Не підходить пінцет для брів із тупими кінцями, бо може стиснути кліща й збільшити ризик зараження.
Після видалення кліща обробіть місце укусу антисептиком (спирт, хлоргексидин тощо), ретельно вимийте руки з милом.
Протягом трьох тижнів після укусу кліща важливо спостерігати за своїм станом: щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи появи еритеми на шкірі негайно звернутися до лікаря.
Видаленого кліща можна принести на дослідження щодо наявності борелій у Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб - м.Луцьк, пр.Волі, 55. Аналіз платний.


Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині рятувальники боролися з пожежею торфу (Фото).
