Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
СУНИЦІ «РОЗЧЕШІТЬ» І ПІДЖИВІТЬ

Волинь-нова

СУНИЦІ «РОЗЧЕШІТЬ» І ПІДЖИВІТЬ

«Підкажіть, як доглядати весною крупноплідну суницю», – запитує Галина Панасюк із Ковеля...

«Підкажіть, як доглядати весною крупноплідну суницю», – запитує Галина Панасюк із Ковеля

—Із настанням теплої погоди, не чекаючи, поки відростуть кущі, ягоду слід підживити, – пояснює луцький дачник Василь Петрук. – На грядках першого року плодоношення – розчином сечовини: столова ложка на 10 л води (0,5 л на рослину). На ягідниках-дворічках дозу збільшують до літра на кущ. Крім того, при розпушуванні ґрунту на квадратний метр додають по 2 склянки деревного попелу. Перед цвітінням рослини підживлюють ще раз: на 10 л води додати 2 столові ложки нітрофоски та чайну ложку сульфату калію. Під кущ вносять 0,5 л (для дворічних – літр) розчину.
Доволі корисне весняне підживлення рідкими органічними добривами. Для цього найкраще використовувати гноївку, яку слід наполовину розвести водою, або коров’як, розчинений у співвідношенні 1:5. Можна замінити їх і пташиним послідом, який треба розбавляти водою у пропорції 1:10. До речі, і коров’як, і пташиний послід слід настояти впродовж 4–5 днів. Цю органіку вносять у борозни, які роблять сапкою на відстані 30 сантиметрів від рослин.
Деякі господарі підгортають суниці, до того ж товстим шаром ґрунту. Але робити цього не варто. У підсипаних на тривалий час затримується розвиток кореневої системи і пригальмовується достигання ягід. Тож у квітні доцільно лише на 6–8 сантиметрів розпушити ґрунт.
Важливо і таке: коли суниці випустять листочки, їх корисно обприскати 1-процентним розчином бордоської рідини.
Telegram Channel