«Від моря до моря»? Сьогодні у Варшаві – велика зустріч представників Польщі, України та Литви - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

«Від моря до моря»? Сьогодні у Варшаві – велика зустріч представників Польщі, України та Литви

Андрій Парубій агітуватиме за Балто-Чорноморський союз

У Варшаві у понеділок розпочинається VIII сесія Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви. Українську делегацію під час дводенної зустрічі очолить голова Верховної Ради України Андрій Парубій.


Візит української делегації розпочнеться з покладання квітів до могил воїнам УНР на Вольському православному кладовищі у Варшаві. Політик підкреслив, що у цьому об’єднанні він бачить величезний транзитний, економічний, а найважливіше – оборонний та безпековий потенціалиПід час форуму комісії Асамблеї обговорять наступні питання: оцінка стану Мінських домовленостей, кібербезпека і протидія дезінформації, проект Via Carpatia – економічне й інтеграційне значення інфраструктурного коридору «Північ-Південь» для Центрально-Східної Європи, актуальна ситуація в Білорусі. Крім того, комісії асамблеї розглянуть можливості популяризації постаті князя Костянтина Острозького – патрона ЛитПолУкрбриг, презентація тез і концепції публікації «Монархії і Річ Посполита».


Під час візиту до Польщі Парубій проведе двосторонні зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, маршалками Сенату і Сейму Польщі Станіславом Карчевським і Мареком Кухцінським.


Перед візитом голова ВРУ зазначив в інтерв’ю телеканалу «Рада», що під час візиту пропагуватиме ідею створення Балто-Чорноморського союзу. Політик підкреслив, що у цьому об’єднанні він бачить величезний транзитний, економічний, а найважливіше – оборонний та безпековий потенціали, передає «Укрінформ».