Луценко про конфлікт з НАБУ: «У них мало співробітників» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08

Луценко про конфлікт з НАБУ: «У них мало співробітників»

Суть конфлікту між ГПУ і НАБУ полягає в тому, що НАБУ не має ресурсів та можливості розслідувати всі справи, які Генпрокуратура повинна передавати йому за законо

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю німецькому журналу «Bild», інформує wz.lviv.ua.


«Проблема в тому, що моя установа набагато більша за НАБУ. У мене 10 тисяч співробітників, з них 800 – слідчих. В НАБУ – 220 детективів. Разом ми відповідаємо за 150 тисяч державних чиновників, а в даний момент в роботі перебуває 1,2 млн. справ», – зазначив Генпрокурор.Фінансовий критерій зловживання для передачі справи в НАБУ дуже низький – від 30 тисяч євро…«У чому полягає конфлікт з НАБУ? Фінансовий критерій зловживання для передачі справи в НАБУ дуже низький – від 30 тисяч євро… При цьому я повинен передати в НАБУ тонну паперів, які складають матеріали слідства. А там лише 220 детективів і 30 прокурорів. Якби я передавав все, то НАБУ просто б не витримало», – сказав Луценко.


При цьому він підкреслив, що налаштований на повномасштабну співпрацю з НАБУ і на доведення до суду справ по всіх особах, яких НАБУ підозрює в корупційних діях.


«І це підтверджує практика. З мого боку не було жодного випадку, коли б Генпрокуратура відмовляла в розслідуванні справи на запит НАБУ», – зазначив Луценко.


За словами Генпрокурора, він піддавався критиці не тому, що не передавав НАБУ окремі справи, а тому, що висував звинувачення проти суддів і політиків, якими хотіло займатися бюро, але не могло через недостатнє кадрове забезпечення.


«Мої співробітники заробляють в 20 разів менше, ніж детективи НАБУ. І коли вони спіймають «велику рибу», то зазвичай прагнуть власноруч передати таку справу до суду, щоб, принаймні, отримати схвальну оцінку. В цьому полягає конфлікт», – пояснив він.


За словами Луценка, рішення знайдено. «Ми зараз створюємо спільні групи розслідування і спільні прокуратури. Я їм пропоную справу, а вони міркують, хочуть вони її розслідувати чи ні. Якщо хочуть – будуть зобов'язані, якщо ні – то ні»,  – сказав він.


Таким чином, Генпрокурор виступив за внесення змін закону про НАБУ, в розробці якого сам і брав участь.


«Нам треба не контролювати НАБУ, а співпрацювати з ним або навіть конкурувати у справі боротьби з корупцією. Отже, ми пропонуємо створення «аудит-моніторингу» з трьох людей, які повинні контролювати НАБУ. Зараз ведеться справжня боротьба за те, хто стане цими аудиторами. НАБУ хоче, щоб це були його представники, а президент і більшість парламенту прагнуть, якби це були нейтральні особи — поза НАБУ. Таким способом ми досягнемо більш об'єктивного контролю», – резюмував Луценко.