Високого звання не дочекався, але у нашій пам’яті Сармат залишиться Героєм - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18
Високого звання не дочекався, але у нашій пам’яті Сармат залишиться Героєм

Волинь-нова

Високого звання не дочекався, але у нашій пам’яті Сармат залишиться Героєм

Земний шлях лучанина Олега Твердохліба (на фото) завершився у Світлий понеділок, коли світ повнився життєствердними словами «Христос Воскрес!» Така була Божа воля, бо чоловік цей мав світлу душу, мужнє серце, здатне до самопожертви

Галина СВІТЛІКОВСЬКАУ мирний час Олег Твердохліб був рятувальником, а ще — донором із майже 25-річним «стажем». А коли почалася війна на Сході України — пішов добровольцем, завершивши службу в ДСНС. У батальйоні «Айдар» мав перше псевдо — Старшина. Колишній кадровий військовий командував ротою, вчив молодих. Мав декілька поранень і контузій. Один із осколків зачепив обличчя. Шматок металу видалили зі щоки після бою під селищем Вергунка на Луганщині у польових умовах.Твердохліб усіх заспокоював, жартував: «У мене є талісман — чарівна сарматська підкова, яку знайшов у вирві після вибуху снаряда, значить, все буде добре».Одягнувши голубий берет, Олег Твердохліб увійшов до складу 81-ї десантно-штурмової бригади. Час від часу підліковувався і знову їхав на Схід. Поки його духовний наставник, капелан і волонтер, настоятель храму в селі Княгининок Луцького району протоієрей Михайло Бучак не забив на сполох: «Олег воює на два фронти, у нього виявили злоякісну пухлину, його рятувати треба». А Твердохліб усіх заспокоював, жартував: «У мене є талісман — чарівна сарматська підкова, яку знайшов у вирві після вибуху снаряда, значить, все буде добре». Так, до речі, і з'явилося його нове псевдо — Сармат.
Хвороба таки змусила демобілізуватися. Сармат поєднував лікування з громадською роботою, очолив Спілку воїнів АТО Волині. Кошти на дороговартісні препарати для Олега Твердохліба збирали всім миром.
Коли ми телефонували Олегові у День українського добровольця, він ще обіцяв нам, що неодмінно одужає, зайде до редакції. Згадали, що його представили до звання Героя України (Олег Твердохліб став призером акції газети «Волинь-нова» «Герої нашого часу» в листопаді 2014 року), і почули: «Дадуть Героя чи ні — з цього приводу не переживаю. Маю досвід із званням заслуженого донора, довго папери тоді пилом припадали. Для мене найбільша нагорода — бачити своїх дітей».
На жаль, грізну недугу перемогти не вдалося. Прощалися із Сарматом у вівторок у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці. А вчора відбувся чин похорону, громадянська панахида на Театральному майдані у Луцьку. Віддати шану Олегу Твердохлібу прийшли сотні волинян — його бойові побратими, представники влади, громадських організацій, знайомі й незнайомі люди, які схиляють голови перед силою духу бійця-добровольця. Поховали героя з почестями на кладовищі у селі Гаразджа.
Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким незламного Сармата.