У Луцьку фінішувала «Програма 15»: тепер діти знають відповіді на незручні питання - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
У Луцьку фінішувала «Програма 15»: тепер діти знають відповіді на незручні питання

Волинь-нова

У Луцьку фінішувала «Програма 15»: тепер діти знають відповіді на незручні питання

Добіг до фінішу проект «Програми 15», яка реалізується в Луцьку Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд «Благополуччя дітей» у співпраці з управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, управлінням освіти Луцької міської ради

19 квітня 2017 року відбулась підсумкова зустріч тренерів та учасників програми. Проект тривав упродовж 2 останніх місяців для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у луцьких опікунських, прийомних сім’ях,  дитячому будинку сімейного типу, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, йдеться на сайті Луцької міської радиТренінгові заняття дали можливість розглянути незручні чи неприємні для розмови теми, як статеве виховання, вживання наркотичних і психоактивних речовин, проблем з насиллям, які оточують нас в суспільстві і яких батьки не завжди хочуть торкатися.Програма «15» - це унікальна комплексна програма для громади, в якій у рівних умовах підлітки та значущі для них дорослі обговорювали 15 різнопланових тем, пов’язаних із збереженням здоров’я, формуванням відповідальної та безпечної поведінки, підвищенням навичок безконфліктного спілкування. Завданнями «Програма 15» були: за нетривалий проміжок часу допомогти молодим людям та їх значущим дорослим налагодити стосунки, розширити знання про важливі соціальні теми. Організатори «Програми 15» підібрали кращих фахівців для тренінгової роботи з учасниками. Унікальність програми полягала в її простоті. На зустріч змогли приходили і дорослі, і діти. Обговорення та вирішення проблем проводилось у формі діалогу, ток-шоу та дискусії, обговорення, гри.


Програма-15 мала на своїй меті ефективне втручання в процес виховання дитини, налагодження сімейних відносин шляхом проведення циклу одночасних занять однакової тематики з групами дітей (окремо хлопці та дівчата), їх значимих дорослих, які замінюють їм матерів та батьків.
Завдяки активності учасників і тренерів та їх спільній роботі дозволило за 15 зустрічей не лише побачити шлях до благополуччя, але й навчитися йти по ньому самостійно. Очікуваними результатами для батьків стало: ознайомлення з виховним досвідом інших родин, можливість знайти відповіді на актуальні питання сімейного виховання, розвиток соціальної компетентності з питань запобігання негативній соціалізації у родині, налагодження ефективної комунікації між поколіннями. Опікуни, прийомні батьки, вихователі мали змогу поспілкуватись та відпочити від повсякденних турбот, цікаво та змістовно провести час.
Тренінгові заняття дали можливість розглянути незручні чи неприємні для розмови теми, як статеве виховання, вживання наркотичних і психоактивних речовин, проблем з насиллям, які оточують нас в суспільстві і яких батьки не завжди хочуть торкатися.