Курси НБУ $ 44.86 € 51.13

50 тисяч осіб з Бельгії, ФРН та Нідерландів утворили ланцюг у 90 км, вимагаючи закрити АЕС

Вони висунули вимоги закрити найбільшу бельгійську атомну станцію «Тіанж»

Про це повідомляє «Європейська правда»



Близько 40% загальної енергетичної потреби Бельгії та 55% її електроенергії задовольняються ядерною енергетикою.



Протестуючі закликали до негайного закриття двох бельгійських ядерних реакторів, включаючи реактор №2 станції «Тіанж» та реактор №3 АЕС «Дул». Людський ланцюг простягнувся від «Тіанж», у східній Бельгії, до Льежа, голландського міста Маастрихта та німецького міста Ахен. Обидва зазначених реактора відновили роботу в 2015 році після більше ніж 2-річної перерви, коли там знайшли мікротріщини. Рішення було прийнято після проведення випробувань та консультацій з міжнародними експертами. Тривалість експлуатації двох інших реакторів «Дул» була продовжена в середині 2015 року на десять років. Хоча спочатку уряд планував вивести їх з експлуатації цього року, а замість цього вони продовжать працювати до 2025 року, коли відсвяткують півстоліття. 

Telegram Channel