Депутати завалюють медреформу – Супрун
У Верховній Раді саботують медичну реформу. Про це на брифінгу заявила в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун
"Мусимо констатувати факт, що більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та урядом України, пише gazeta.ua.
Декларуємо, що держава буде гарантувати обсяг послуг, на який фактично не вистачить коштів.
"Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини", – розповіла вона.
Парламентський комітет пропонує змінити ключові позиції законопроекту та вилучити з нього поняття про співоплату за медичні послуги. Передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100% (зелений список), і послуги, які пацієнт оплачує повністю (червоний список).
Крім того перелік гарантованих державою послуг, які має покривати держава, значно розширився. "Фактично, ми знову повертаємося до того, з чого починали. Декларуємо, що держава буде гарантувати обсяг послуг, на який фактично не вистачить коштів. Ми 25 років вже маємо гарантовану безоплатну медицину, якої насправді немає", – заявила Супрун.
Ця помилка була зроблена при реформуванні у Польщі, в результаті чого були втрачені роки можливостей.
Міністерство також виступає проти збереження медичної субвенції на первинній ланці.Це розділить систему охорони здоров'я на дві окремі частини та буде стимулювати сімейних лікарів відразу спрямовувати пацієнтів на рівень спеціалізованого лікування, а не лікувати їх самостійно.
Система фінансування первинної ланки залишиться в існуючій адміністративно-корупційній вертикалі та ніяких змін якості на рівні первинної медичної допомоги не відбудеться. "Замість врегулювання цього ринку, це призведе не лише до хаосу, але й до корупції на місцях.
Ця помилка була зроблена при реформуванні у Польщі, в результаті чого були втрачені роки можливостей. У випадку підтримання такого рішення парламентом – реформа буде повністю втрачена навіть на первинній ланці", – сказала в.о. міністра.