У Луцьку книгарні «Планета» більше не буде
Книгарню "Планета" об'єднують з комунальним підприємством "Освіта"
Олександр ДУРМАНЕНКО
Вона працює з 1959 року і за цей час пережила багато подій та стала одним із символів якщо не міста, то його центральної вулиці. Магазин, профілем якого спочатку була політична література, з часів Незалежності почав займатись продажем книг наукового спрямування і став чи не єдиною спеціалізованою книгарнею міста. Тому велике здивування викликали повідомлення у соціальній мережі «Фейсбук» про те, що магазин збираються закривати і працівники поступово забирають книги з полиць.

Як розповіла директор магазину Катерина Кузь, відповідно до травневого рішення обласної ради «Про реорганізацію торгово-виробничого підприємства «Планета», відбудеться його об'єднання з комунальним підприємством «Освіта», яке стає правонаступником. Як зазначає директорка, таке об'єднання фактично означатиме зникнення «Планети», якою, до речі, вона керує з 1992 року.
За словами Катерини Кузь, найбільша проблема - кредиторська заборгованість торгово-виробничого підприємства «Планета».
Адже його ліквідація не означатиме анулювання боргів книгарні перед більш як 50 видавництвами, відповідальність перед якими, цілком можливо, доведеться нести їй особисто.
А що ж буде з приміщенням, яке займала «Планета»? На це запитання пані Катерина наразі не може дати відповіді. Однак, від відвідувачів чула, що тут планується відкриття кафе - місця, де будуть проводитись творчі вечори та зустрічі з письменниками. І наголошує, що швидке «очищення полиць» пов'язане з необхідністю звільнити будівлю до 2 серпня. Що важливіше для міста - кафе чи книгарня - запитання залишається відкритим...