
Співпраця між Україною та НАТО розпочалась у 1997 році.
Олександр ДУРМАНЕНКО.
«А що ви зробили для того, щоб Україна стала ближчою до НАТО?» (фото та відео)
Це запитання сьогодні пролунало в конференц-залі бібліотеки СНУ імені Лесі Українки. Саме там розпочав свою роботу Молодіжний євроатлантичний безпековий форум
Захід, організований Посольством Литовської Республіки в Україні об'єднав представників країн-членів Альянсу — військових, урядовців, експертів та студентів. Його мета — практична ілюстрація принципів, на яких ґрунтується система колективної безпеки, адже молодь змогла взяти участь у симуляції роботи Північноатлантичної ради.
І хоча робочою мовою Форуму була англійська — це не стало для молодих людей проблемою.
У вступному слові, Марюс Януконіс — Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні привітав учасників Форуму та представив усіх його учасників. По тому, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт та перший проректор СНУ імені Лесі Українки професор Анатолій Цьось у промовах наголосили на тому, що НАТО — це, насамперед, стандарти та відповідальність, правила й закони. І студенти — це та сила, яка не лише в майбутньому, а вже сьогодні допомагає рухатись Україні по шляху подальшої інтеграції в цивілізований світ.

Подальші доповіді учасників Форуму стосувались практичних аспектів взаємодії України та НАТО. «Червоною ниткою» проходила тема агресії Росії, адже усі розуміють, що нині Україна — чи не єдиний стримуючий фактор перед експансією Путіна. В обговоренні доповідей активну участь брали студенти. І хоча робочою мовою Форуму була англійська — це не стало для молодих людей проблемою.
Баченням майбутнього України ділились: колишній міністр закордонних справ Литовської республіки, екс-посол Литви в Україні Пятрас Вайтєкунас, полковник Браян Ірвін — військового аташе Посольства Канади в Україні, колишній очільник міністерства закордонних справ України Володимир Огризко інші політичні та військові діячі країн Альянсу.

«Червоною ниткою» проходила тема агресії Росії, адже усі розуміють, що нині Україна — чи не єдиний стримуючий фактор перед експансією Путіна.
За підсумками роботи Форуму, молодь отримала не лише відповіді на актуальні запитання, які стосуються проблем співпраці України та НАТО, але й змогла переконатись, що шлях євроінтеграції, дійсно не легкий, однак, сьогодні перспектив колективній протидії викликам і загрозам, на жаль, не існує.
Відчути атмосферу Форуму Вам допоможе наше відео та фотогалерея
Олександр ДУРМАНЕНКО.
