
Чи не загрожує спалах жовтяниці й волинянам?
За повідомленням Волинського лабораторного центру МОЗ, у Польщі зафіксовано рекордне, 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А. Кількість недужих з таким діагнозом зросла і в багатьох інших країнах
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності рекомендує проводити щеплення проти гепатиту типу А. Але, на жаль, у даний час на території України необхідна вакцина не зареєстрована. Відомо, що у Миколаєві зареєстровано вже 48 випадків захворювання на жовтяницю, у тому числі у шести дітей. За попередніми даними, причиною спалаху гепатиту А є вживання неякісної, забрудненої води.
Інтенсивні міграційні процеси можуть призвести до завезення та локального поширення інфекції вже найближчим часом. У зоні ризику – особи активного молодого віку та діти.
На Волині торік згадану хворобу діагностували у 23 осіб. Враховуючи періодичність спалахів цієї інфекції через кожні 5-6 років, лікарі прогнозуваали черговий епідемічний підйом на 2019-2020 роки. Проте інтенсивні міграційні процеси можуть призвести до завезення та локального поширення інфекції вже найближчим часом. У зоні ризику – особи активного молодого віку та діти.
Лікарі нагадують, що вірусний гепатит А – типова кишкова інфекція, джерелом якої є хвора людина, зараження відбувається через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи, можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання від 2 до 5 тижнів, в середньому – 28 днів. Після перенесеної хвороби наступає, як правило, повне одужання, залишається стійкий імунітет. Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до вживання доброякісної води, харчових продуктів, дотримання особистої гігієни.
