Міністерство охорони здоров’я оприлюднило неприємну статистику - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Міністерство охорони здоров’я оприлюднило неприємну статистику

iskysstvoetiketa

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило неприємну статистику

В Україні найбільша кількість пацієнтів із розладами психіки хворіє унаслідок вживання психоактивних речовин

Про це ідеться у відповіді Міністерства охорони здоров'я на запит Громадського, повідомляється на офіційній сторінці каналу.

За 2016 рік в Україні зареєстровано 694 928 людей з розладами психіки через вживання алкоголю та наркотичних речовин. Серед таких розладів: синдром залежності, амнестичний синдром, психотичний розлад та інші 

За 2016 рік в Україні зареєстровано 694 928 людей з розладами психіки через вживання алкоголю та наркотичних речовин. Серед таких розладів: синдром залежності, амнестичний синдром, психотичний розлад та інші. На другому місці — розлади, які пов'язані з травмами мозку чи церебральною дисфункцією. До таких хвороб, зокрема, відносяться хвороба Альцгеймера, судинна деменція та інші. У 2016 році МОЗ зареєстровано 268 646 пацієнтів з цієї категорії.

Третє місце — група з розумовою відсталістю усіх ступенів. За 2016 рік було зареєстровано 227 392 хворих. Четверта за кількістю зареєстрованих хворих в Україні група налічує 173 157 людей за 2016 рік. Це група шизофренії та шизоафективних розладів. На п'ятому місці — невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади. Це, наприклад, депресії, тривожні розлади, фобії, обсесивно-компульсивні розлади та інші. У 2016 році був зареєстрований 126 221 пацієнт. Значно менше хворих з афективними, розладами пов'язаними з віком чи порушення розвитку дитини.

Слід зазначити, що у статистиці враховуються лише ті люди, які проходили стаціонарне, амбулаторне чи консультативне лікування у закладах МОЗ. Справжня кількість людей з тими чи іншими порушеннями психічного здоров'я може суттєво відрізнятися від офіційних даних.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна посідає перше місце в Європі за кількістю психічних розладів.