Балуха в Криму засудили до 3,7 років у колонії-поселенні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Балуха в Криму засудили до 3,7 років у колонії-поселенні

Кримська правозахисна група

Балуха в Криму засудили до 3,7 років у колонії-поселенні

Українця прямо в залі суду взяли під варту

У вівторок, 16 січня 2018 року "суддя" "Роздольненського районного суду" Олена Тедеєва засудила українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів,передає Depo.ua з посиланням на Кримську правозахисну групу.

Нагадаємо, 15 січня Володимир Балух під час свого останнього слова на засіданні окупаційного Роздольненського районного суду заявив, що справа проти нього "сфабрикована у зв'язку з його політичною позицією" і це не змусить його любити "нову Батьківщину"

Прокурор попросив для обвинувачуваного Балуха 5 років та 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні, а також оплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів (9,2 тис. гривень – ред.).

Володимир Балух заявив, що справа проти нього "сфабрикована у зв'язку з його політичною позицією" і це не змусить його любити "нову Батьківщину".

10 січня суд задовольнив клопотання захисту українського активіста Володимира Балуха про допит шести свідків, свідчення яких, на думку адвоката українця, мають спростувати низку документів звинувачення у межах кримінальної справи. Суддя дала лише два дні на те, щоби захист зміг забезпечити явку всіх свідків

Довідка: ФСБ затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Роздольненський суд анексованого Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму та штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Українські правозахисники подали до Європейського суду з прав людини дві скарги з приводу переслідування українського активіста Володимира Балуха, якого засудили в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ України висловило протест через вирок Балуху і зажадало припинити його переслідування.

Підконтрольна Кремлю влада Криму також вимагала від Володимира Балуха зняти встановлену на стіні його будинку табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18".

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій через свою проукраїнську позицію.