Активісти домагаються скасування принизливої перевірки на незайманість - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.48
Активісти домагаються скасування принизливої перевірки на незайманість

Фото: https://gazeta.ua

Волинь-нова

Активісти домагаються скасування принизливої перевірки на незайманість

Перевірку дівочої цноти після першої шлюбної ночі намагається скасувати громадський рух в індійському штаті Магараштра

Традиції залишилися у кочовому племені канджарбгат, котре нараховує 200 тис. осіб. Перевірку вважають невід'ємною частиною будь-якого весілля. Її організовує панчаят - місцева сільська рада, розповідає "Газета по-українськи"

Нареченому та нареченій дають біле простирадло і відправляють в готельний номер. Його знімає панчаят або одна із родин молодят. Відсутність крові означає серйозні наслідки. Вважається, що така жінка зганьбила себе. Її можуть побити члени власної родини. Наречений має право розірвати шлюб.

Традиція зберігається, хоча експерти довели: під час першого статевого акту у жінки не завжди йде кров. «Якщо жінка багато займалася спортом чи мастурбувала, крові може не бути. Обережний партнер також може запобігти кровотечі», - говорить Соня Найк, геніколог із Делі, столиці країни.

Традиція зберігається, хоча експерти довели: під час першого статевого акту у жінки не завжди йде кров.

22-річна Аніта була вимушена пройти принизливу перевірку. Вона знала, що крові не буде, бо мала відносини зі своїм обранцем до шлюбу. «Я думала чоловік стоятиме за мене, але коли його спитали, я «чиста»  чи «нечиста», він показав чисте простирадло і назвав мене «підробкою», - розповідає жінка. - Я була приголомшена. Я була з ним у інтимних відносинах протягом 6 місяців. Він сам на цьому наполягав. Сільська рада оголосила мене «нечистою». Всі покинули мене. Я просто не можу перестати плакати».

Чоловік Аніти хотів розірвати шлюб. В справу втрутилися соціальні працівники. Звернулися до поліції. Подали на чоловіка до суду.

Панчаят заборонив «підробленому» подружжю відвідувати будь-які громадські заходи, в тому числі і засідання. «Коли я завагітніла, чоловік постійно питав мене — чия це дитина. Його про це питали в панчаяті», - скаржиться. Два місяці тому родина чоловіка вигнала жінку з дому з немовлям. Мала повернутися до батьків.

«Перевірка - це грубе порушення права подружжя на особисте життя», - говорить чоловік.

Громадський активіст 25-річний Вівек Тамайчекар почав кампанію у своїй общині, що відмовитися від тесту на незайманість. Називає практику «регресивною», наполягає — вона повинна закінчитися. У 12 років Тамайчекар відвідав церемонію, де натовп кидав у наречену своїм взуттям. Він та його кохана оголосили своєму панчаяту — перевірку проходити не будуть. Хоче, щоб свідомість прокинулася в інших членів спільноти. «Перевірка - це грубе порушення права подружжя на особисте життя», - говорить чоловік. Створив спільноту у WhatsApp, зібрав 60 однодумців. Разом проводять просвітницьку роботу.

Панчаяти розгорнули пропаганду проти активістів. Закликають піддати їх суспільному бойкоту. Стверджують - молоді люди прагнуть зламати устрій життя канджабгату.

Тамайчекар налаштований іти до останнього.