Студентам розповіли про цінність водно-болотних угідь для Луцька - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 33.81
Студентам розповіли про цінність водно-болотних угідь для Луцька

КНПП "Цуманська пуща"

Студентам розповіли про цінність водно-болотних угідь для Луцька

Дюжина молодих людей слухали з величезним інтересом

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківерцівського Національного природного парку «Цуманська пуща» розпочали серію заходів, яка складатиметься із еколого-освітніх занять у шкільних та позашкільних закладах, екскурсії для школярів на ставки річки Омеляник в м. Луцьку, інформаційних постів у мережі Інтернет та екопоходу «Вода, що об’єднує все» для повнолітніх.

Першим заходом, який відбувся 2 лютого, стало гурткове заняття на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру для 12 студентів другого курсу Луцького педагогічного коледжу.

Першим заходом, який відбувся 2 лютого, стало гурткове заняття на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру для 12 студентів другого курсу Луцького педагогічного коледжу.

Мета: продемонструвати життєво важливу роль водно-болотних угідь для нинішнього та майбутнього добробуту людства і пропагування дбайливого використання всіх типів водно-болотних угідь і тих, які знаходяться у містах.

Заняття розпочав начальник відділу – Савчук Павло, він розповів про значущість природоохоронних установ та про Ківерцівський НПП «Цуманська пуща». Він наголосив, що важливим є не тільки збереження рідкісних видів флори та фауни, а й збереження природного середовища, біотопів, в яких вони існують. Саме такими цінними природними комплексами і є водно-болотні угіддя.

Грицюк Юлія – заступник начальника, продовжила заняття мультимедійним комплексом, який складається із трьох презентацій: «Водно-болотні угіддя», «Цінність водно-болотних угідь для м. Луцька», «Вікторина «Водно-болотні угіддя»». 
Під час розповіді вона звернула увагу на важливість водно-болотних угідь в усьому світі та в м. Луцьку зокрема, розповіла про функції цих угідь та можливості їх використання у народному господарстві. Юлія підсумувала, що не потрібно боятися боліт та водних об’єктів, що хоча вони своєрідні, проте є необхідними для сталого розвитку людства і кожна людина може зробити свій внесок в охорону та збереження цих неповторних природних комплексів.

Після завершення заняття, працівники парку відвідали виставку конкурсних робіт з усіх районів області, на тему «Новорічний подарунок», яка триває в приміщеннях центру. На ній представлені надзвичайно гарні композиції змайстровані з підручних та природних матеріалів, колекція дідухів, виконаних у найкращих народних традиціях, альтернативні варіанти ялинок та інших новорічних прикрас. Помітно, що більшість експонатів створені з любов’ю до природи та бажанням замінити шкідливу синтетичну продукцію на екологічно чисту.