У Рівному подорожчає проїзд у громадському транспорті - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
У Рівному подорожчає проїзд у громадському транспорті

У Рівному подорожчає проїзд у громадському транспорті

Проектом рішення, яке ще має схвалити міськвиконком на засіданні 13 березня, порадившись попередньо з громадськістю, пропонується підвищити вартість проїзду у тролейбусах та маршрутках на гривню. Тож, очевидно, уже в березні рівняни платитимуть за квиток у тролейбусі 3 гривні, а в маршрутці — 5 гривень

При цьому виникає в особливо допитливих рівнян логічне запитання: чому така велика різниця у вартості квитків. Виявляється, не тільки тому, що перевезення автобусні більш затратні.

Питання стоїть так: або піднімаємо тариф, або ходимо пішки.

А ще й тому, що тролейбусники отримують дотацію за перевезення пільговиків, а маршрутники — ні. Таке пояснення міського голови Володимира Хомка цитує «Рівне вечірнє».

— Загалом на перевезення пільговиків у Рівному потрібно понад 90 мільйонів. Але з міського бюджету ми переказуємо тільки 40 мільйонів гривень — на рік проїзд пільговиків у тролейбусах, які є комунальним транспортом. Власникам бусів ми не платимо з бюджету за перевезення пільговиків, і не повинні цього робити, бо це — завдання держави.

На мою думку, ці пільги треба або ліквідувати, або монетизувати. Маршрутний бізнес зараз настільки нерентабельний, що його власники просто перестали вкладати кошти в розвиток цього транспорту. Сьогодні читав, що підприємець в Луцьку зняв свої мікроавтобуси з маршруту, сказавши, що це не приносить йому прибутку і не має смислу. Тож питання стоїть так: або піднімаємо тариф, або ходимо пішки.